Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

Vrijdag 04 april 2014

Ikea heeft onlangs een nieuw centrum voor productontwikkeling geopend in Älmhult, het Zweedse dorp waar het woonwarenhuis is ontstaan. Het Democratic Design Centre is een werkplaats van 15.000 vierkante meter.
Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

In de werkplaats komen verschillende afdelingen samen om te werken aan nieuwe producten volgens het principe van democratic design: de juiste combinatie van vorm, functie, kwaliteit, duurzaamheid en een lage prijs.

'Vanaf het begin van het ontwerpproces moeten onze productontwikkelaars en designers op zoek gaan naar een goed evenwicht tussen alle elementen van democratic design. Het nieuwe centrum tilt het ontwerpproces op alle vlakken naar een hoger niveau. We maken de overstap van kantoor naar een ‘fabriek voor ideeën’. Het is gebouwd om medewerkers uit te dagen, te inspireren en de samenwerking en uitwisseling van ideeën over de hele waardeketen te stimuleren. Op deze manier kunnen we nog betere oplossingen bieden voor alledaagse problemen”, aldus Marcus Engman, IKEA Group Design Manager.

Het IKEA assortiment bestaat uit 9.500 producten. Ieder jaar worden er zo’n 2.000 nieuwe producten ontworpen en ontwikkeld in Älmhult. De opening van het nieuwe Democratic Design Centre onderstreept de rol van Älmhult als de bakermat van nieuwe ontwikkelingen. De volgende afdelingen nemen hun intrek in het centrum: alle productontwikkelingsteams, Strategie & Design, Materiaal & Techniek, Verpakkingsconcepten en de Pattern Shop, waar prototypes worden ontwikkeld.







Links

www.ikea.nl

Tags

interieur, woninginrichting, wonen

Gerelateerd nieuws
Himolla werkt aan reddingsplan
Himolla kan niet meer aan haar financiële verplichingen voldoen en heeft daarvoor een insolventieaanvraag ingediend om te kunnen werken aan een reddingsplan.
lees verder
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Extra financiële impuls Leolux
Leolux bundelt krachten met bestaande en een nieuwe investeerder om merkpositie te verstevigen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden