Investering in recycling

Woensdag 15 januari 2025

De grootste Ikea-uitbater, de Ingka Group, investeert € 1 miljard in de recyclingindustrie om afval te voorkomen.
Investering in recycling

De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste Ikea-winkels in de wereld, heeft volgens ANP aangekondigd € 1 miljard te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer Ikea-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.

 

Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt. Zo heeft men onder andere ook een aandeel in het Nederlandse bedrijf Retourmatras.

 

'De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren,' legt investeringsdirecteur Lukas Visser (foto) van Ingka Investments uit. 'De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden.'

 

De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.



Links

www.ikea.com
www.ingka.com
www.retourmatras.nl

Tags

nieuws, interieur, investering, duurzaamheid, recycling, matrassen, retour, hout, vloeren, meubelen, slaapproducten, recyclingcapaciteit, textiel, recyclingbedrijven, EU, unie, kledingstuk, textielstuk, sorteren, recyclen, aandeel, investeringsbedrijf, franchising, winkels, vastgoed, holding, #ikea, #Ingka, #retourmatras

Gerelateerd nieuws
Webinar met Lidewij Edelkoort
Het Trendinstituut organiseert op dinsdag 11 maart een webinar met trendforecaster Lidewij Edelkoort. Tijdens de online sessie blikt ze terug op actuele maatschappelijke ontwikkelingen en geeft een vooruitblik op verschuivingen binnen wonen, interieur en design.
lees verder
Profilering Nederlandse textielsector
Nederland profileert zich eind april met circulair textiel met een eigen landenpaviljoen tijdens de internationale technisch textielbeurs Techtextil in de Messe Frankfurt.
lees verder
 
Aplomb krijgt wandvariant
lees verder
 
Kleine schatten
lees verder
Inflatie wordt lager
In januari 2026 waren consumentengoederen en -diensten in Nederland 2,4% duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden