Interieurretail november stabiel

Maandag 03 januari 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in november 5,2% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,6% hoger, waarbij de inflatie dus duidelijk zichtbaar wordt. De interieur retail bleef stabiel.
Interieurretail november stabiel
Interieurretail november stabiel Interieurretail november stabiel

De omzet van de non-foodsector groeide met 7,4%, food bleef gelijk. Ten opzichte van november 2019 lag de omzet van non-foodwinkels in november 2021 opnieuw ruim 14% hoger. Vooral kledingwinkels (+26,6%) en de winkels in schoenen en lederwaren (+26,8%) deden het net als vorige maand uitstekend.

Drogisterijen (+12,8%) en winkels in recreatieartikelen (+8,3%) lieten ook mooie groeicijfers zien. Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+0,3%) Winkels in meubels en woninginrichting (1,3%) bleven nipt aan de goede kant van de streep. Consumentenelektronica en witgoed (-10,6%) daalde opnieuw.

De groei van de online omzet lijkt in de pas mee te gaan lopen: via pure webshops werd in november 8,6% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 1,1%, totaal kwam uit op 5,2%, precies gelijk aan de groei van de retail totaal dus.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Zachtheid als nieuwe luxe
Artelux, net als De Ploeg, Kendix en Loft79 een merk van Artex, introduceert voor 2026 een nieuwe collectie net tactiele, natuurlijk ogende materialen die voelt als thuiskomen.
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden