Axolight deel van Italian Design Brands

Woensdag 05 januari 2022

Italian Design Brands (IDB), de Italiaanse 'hub' van hoogwaardige meubels en design, heeft zijn achtste deal gesloten met de entree van Axolight, het verlichtingsbedrijf met hoofdkantoor in Italië en de Verenigde Staten.
Axolight deel van Italian Design Brands

De overeenkomst voorziet in een eerste toetreding van Italian Design Brands (IDB) in het kapitaal van Axolight via een minderheidsbelang, dat in de komende twee jaar zal worden vergroot volgens vooraf bepaalde overeenkomsten tussen de partijen. Giuseppe Scaturro, Managing Director van Axolight, zal aan het hoofd van het bedrijf blijven staan en ook een belangrijke aandeelhouder blijven. Tegelijkertijd zal hij kunnen rekenen op de steun en synergieën die voortvloeien uit het behoren tot IDB, met ambitieuze doelstellingen zoals de toekomstige beursnotering.

 

De deal is van groot strategisch belang voor IDB, waardoor de groep zijn internationale aanwezigheid verder kan consolideren. Axolight, met hoofdzetel in Scorzé (Venezia), heeft een sterke aanwezigheid in het buitenland, met een exportquotum van ongeveer 85% van zijn omzet. De belangrijkste markt is Noord-Amerika, waar het bedrijf aanwezig is met Axolight USA, gevestigd in Danbury (Connecticut) en 100% eigendom van Axolight.

 

Met de komst van Axolight telt de groep acht portfoliobedrijven waaronder verlichtingsbedrijven Davide Groppi en Flexalighting. In het eerste semester van 2021 noteerden de bedrijven een groei van 74% in vergelijking met dezelfde periode van 2020 en van 39% in vergelijking met pre-pandemie 2019. Giorgio Gobbi, Managing Director van IDB: 'Het assortiment Axolight-producten is de perfecte verrijking voor ons aanbod in de verlichtingswereld en stelt ons in staat om nog concurrerender te zijn in de contractsector, met name in bedrijfs- en horecaprojecten, waar de kenmerken en ervaring van Axolight de belangrijkste succesfactoren zijn.'



Links

www.axolight.it
www.italiandesignbrands.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, hospitality, residentieel, kantoor, verlichting, designverlichting, licht, lamp, hanglamp, pendel, plafondlamp, overname, koop, verkocht, bedrijfsovername, fusie, samenwerking, acquisitie, acquisition, acquired, merger, #axolight,

Gerelateerd nieuws
Trends op Incoda 2026
Het interieurvakevent Incoda aanstaande september in Gorinchem breidt het programma uit met trendlezingen, demonstraties en inspirerende interieurmerken.
lees verder
Accu grasmaaier kiezen
[Sponsored artikel] - Een accu grasmaaier gebruiken betekent stil maaien met een strak resultaat. Dat past uitstekend bij moderne tuinen en biedt het gemak om zonder verlengsnoer te maaien.
lees verder
Licht uit de Andes
Let’s Pause introduceert de nieuwe hanglamp Mikko. De lamp combineert traditioneel Colombiaans vlechtwerk met natuurlijke materialen en is gemaakt in samenwerking met ambachtsman Albeiro Camargo.
lees verder
Carl Hansen & Son vernieuwt iconen
Carl Hansen & Søn presenteert een vernieuwde CH24 Wishbone Chair, brengt de Scimitar Chair terug en introduceert de Begonya hanglamp. De drie noviteiten combineren klassiek Deens design met eigentijdse toepassingen.
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden