Interieurretail maart weer prima

Vrijdag 29 april 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in maart 8,8% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 3,7% hoger. Non food groeide flink, interieur ook, maar bleef opnieuw wat achter binnen de non-food.
Interieurretail maart weer prima
Interieurretail maart weer prima

De omzet van de non-foodsector groeide met 27%, food daalde licht met 0,9% ten opzichte van maart 2021. De groei was minder extreem dan in de eerste twee maanden De groei van kledingwinkels bleef met +53,5% zeer hoog hoewel niet meer zo extreem als januari (+122,8%) en februari (+138,6%). Ook de winkels in schoenen en lederwaren (+50,4%) deden het weer uitstekend.

Winkels in meubels en woninginrichting deden het ook prima, maar de groei (15,3%) bleef daar toch ruim bij achter, net als Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+21,8%). Winkels in recreatieartikelen (+13,6%) en Consumentenelektronica en witgoed (9,7%) wat terug. Drogisterijen waren opnieuw hekkesluiter met een nog altijd prima groei (+6,6%).

De nog altijd grote groei komt vooral doordat de omzet in maart 2021 op een laag niveau lag. Toen gold er nog een lockdown waar vooral de non-foodsector last van had. In maart 2022 was er geen lockdown.

De ontwikkelingen bij de online omzet werd in tegenstelling tot gebruikelijk dit keer niet bekend gemaakt door het CBS.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Branding via interieuraccessoires
[Sponsored artikel] - Hoe de branding van interieuraccessoires je kantoor karakter geeft? Je kantoor is het visitekaartje van je bedrijf: identiteit, sfeer en merkbeleving komen samen.
lees verder
Nauwelijks groei consumentenbestedingen
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit met 0,5% in november, vooral door groei bij diensten.
lees verder
 
Heimtex: Nederlands nieuws
lees verder
Weer reorganisatie Bijenkorf
De Bijenkorf heeft ruim twee jaar na de vorige wederom een reorganisatie aangekondigd waarbij er meerdere banen verloren gaan.
lees verder
Inflatie blijft redelijk stabiel
De Inflatie in Nederland was in december 2,8% bij snelle raming, vrijwel hetzelfde niveau als november. Gedurende het hele jaar zijn de prijzen ruim 3% gestegen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden