Interieurretail april positief

Woensdag 01 juni 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in april 8,1% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,8% hoger, een flinke inflatie dus. Non food groeide flink, interieur zakte echter naar de achterhoede binnen de non-food.
Interieurretail april positief
Interieurretail april positief

De omzet van de non-foodsector in april 2022 groeide met 21,1%, food steeg licht met 1,4% ten opzichte van april 2021. De groei van kledingwinkels bleef met +61,0% zeer hoog, net als de winkels in schoenen en lederwaren (+57,6%).

Winkels in meubels en woninginrichting hadden nog altijd een positieve ontwikkeling, maar de groei (8,3%) halveerde bijna ten opzicht van maart. Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+4,6%) zaten nog in de plus, maar vormden wel de bezemwagen bij de non-food winkels. De overige resultaten: Winkels in recreatieartikelen (+14,9%), Consumentenelektronica en witgoed (12,1%) en Drogisterijen (+6,9%)

De nog altijd grote groei komt vooral doordat de omzet in april 2021 op een laag niveau lag vanwege de onnodig gebleken lockdown die tot 28 april duurde en waar vooral de non-foodsector last van had.

Online werd er minder omgezet, namelijk 19,1%: webwinkels -15,3% en multi-channelers -22,9%. In april 2021 groeide de online omzet nog met vrijwel hetzelfde percentage, bijna 19%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Nieuwe armaturen bij Internova
Internova breidt het assortiment uit met twee nieuwe armaturen. De Alba Wallwasher richt zich op gelijkmatige wandverlichting, terwijl de vernieuwde Diablo HE inzet op een hogere efficiëntie.
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden