Interieurretail april positief

Woensdag 01 juni 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in april 8,1% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,8% hoger, een flinke inflatie dus. Non food groeide flink, interieur zakte echter naar de achterhoede binnen de non-food.
Interieurretail april positief
Interieurretail april positief

De omzet van de non-foodsector in april 2022 groeide met 21,1%, food steeg licht met 1,4% ten opzichte van april 2021. De groei van kledingwinkels bleef met +61,0% zeer hoog, net als de winkels in schoenen en lederwaren (+57,6%).

Winkels in meubels en woninginrichting hadden nog altijd een positieve ontwikkeling, maar de groei (8,3%) halveerde bijna ten opzicht van maart. Ook winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+4,6%) zaten nog in de plus, maar vormden wel de bezemwagen bij de non-food winkels. De overige resultaten: Winkels in recreatieartikelen (+14,9%), Consumentenelektronica en witgoed (12,1%) en Drogisterijen (+6,9%)

De nog altijd grote groei komt vooral doordat de omzet in april 2021 op een laag niveau lag vanwege de onnodig gebleken lockdown die tot 28 april duurde en waar vooral de non-foodsector last van had.

Online werd er minder omgezet, namelijk 19,1%: webwinkels -15,3% en multi-channelers -22,9%. In april 2021 groeide de online omzet nog met vrijwel hetzelfde percentage, bijna 19%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
Incoda in de startblokken
Incoda 2026 staat in de startblokken: drie dagen inspiratie, innovatie en ontmoetingen voor de complete interieurbranche in Gorinchem.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden