Interieuromzet Q4 opnieuw prima

Woensdag 04 maart 2020

De Nederlandse detailhandel heeft in het vierde kwartaal van 2019 3,9% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal in 2018. Met de interieurbranche weer op kop.
Interieuromzet Q4 opnieuw prima
Interieuromzet Q4 opnieuw prima Interieuromzet Q4 opnieuw prima Interieuromzet Q4 opnieuw prima

De omzet van de Nederlandse detailhandel is nu vanaf 2014 elk kwartaal hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder (foto 1), zo meldt het CBS.

Non-food kwam totaal op +3,6%, ondanks de daling bij schoenen (-1,1%) en vooral recreatie-artikelen (-4,5%). Meubels en woninginrichting (+6,4%) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren) (+6,2%) deden het weer uitstekend (foto 2).

Via pure webshops werd in het eerste kwartaal 13,2% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 17,0%, totaal kwam uit op 14,7% (foto 3). Dat is wel de laagste groei sinds derde kwartaal 2014 (toen 8,8%).

Het vertrouwen van de ondernemers in de detailhandel is begin eerste kwartaal van 2020 in tegen stelling tot drie maanden geleden weer gedaald van 12,9 naar 5,7 (foto 4).



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs, #interieuromzet

Gerelateerd nieuws
Heimtextil als hulpmiddel
Voor interieurontwerpers biedt de Heimtextil in 2026 een indeling gebaseerd op het type product dat wordt aangeboden, om nog betere vergelijkingen te maken.
lees verder
 
In memoriam Trea Steyvers
lees verder
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden