Interieuromzet Q2 weer uitstekend

Donderdag 05 september 2019

De Nederlandse detailhandel heeft in het tweede kwartaal van 2019 2,7% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal in 2018. De interieurbranche het doet wederom ruimschoots beter.
Interieuromzet Q2 weer uitstekend
Interieuromzet Q2 weer uitstekend Interieuromzet Q2 weer uitstekend Interieuromzet Q2 weer uitstekend

De omzet van de detailhandel is al ruim vijfenhalf jaar elk kwartaal hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder (foto 1).

Non-food kwam totaal op +2,4%, ondanks aanhoudende daling bij kleding (-0,7%) en vooral speelgoed (-18,3%!) Vooral meubelwinkels (+9,2%) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren) (+4,8%) deden goede zaken (foto 2).

Via pure webshops werd in het eerste kwartaal 14,7% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 23,2%, totaal kwam is uit op 18,2% (foto 3).

Het vertrouwen van de ondernemers in de detailhandel is begin derde kwartaal van dit jaar wel lager geworden dan drie maanden terug en daalde van 10,9 naar 7,6 (foto 4).



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Opvouwbare stoel voor projecten
Plank presenteerde de Theo folding chair in Milaan, ontworpen door Matteo Thun en Benedetto Fasciana. De opvouwbare stoel is speciaal ontwikkeld voor de project- en contractmarkt.
lees verder
 
In op beurs Rotterdam
lees verder
Nieuwe baan Ruben Desmet
Voormalig Unilin topman Ruben Desmet gaat nu aan de slag als ceo bij de Corialis Group, moederbedrijf van Aliplast. Coiisalis uit Lokeren levert aluminium profielen.
lees verder
Modulaire werkplek in Maroncelli
Tijdens de Milan Design Week 2026 presenteerde Bralco het nieuwe My Belle Sofa System. In de showroom aan Via Maroncelli 2 stond een modulaire inrichting centraal die inspeelt op veranderende werk- en ontmoetingsruimtes.
lees verder
Tips voor minder tijd voor onderhoud
[Sponsored artikel] - Het is fijn om in een huis te wonen dat schoon en opgeruimd is. Toch kan onderhoud in huis een hoop tijd kosten. Maar er zijn manieren om het onderhoud te beperken en je huis toch schoon te houden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden