Interieuromzet corona-Q2 prima

Dinsdag 04 augustus 2020

Hoewel er per branche grote verschillen waren, heeft de Nederlandse detailhandel in totaal 5,9% meer omzet behaald in het tweede kwartaal van 2020, dat sterk beïnvloed is door de coronacrisis. De interieurbranche deed het zelfs beter dan dat.
Interieuromzet corona-Q2 prima
Interieuromzet corona-Q2 prima Interieuromzet corona-Q2 prima

Er waren in het tweede kwartaal grote verschillen in ontwikkeling tussen sectoren. In de foodsector groeide de omzet sterk door onder meer thuisconsumptie als gevolg van de sluiting van de horeca, terwijl in de non-foodsector sterk uiteenlopende ontwikkelingen per saldo leidden tot omzetverlies, zo meldt het Cbs. Het volume, de omzet van de detailhandel gecorrigeerd voor prijsveranderingen, steeg met 3,6%.

De internetomzet van de detailhandel was in het tweede kwartaal maar liefst 54,8% hoger dan een jaar eerder, de hoogste groei ooit gemeten (foto 2). De omzet bij pure webwinkels was 45% hoger, bij multi-channelers zelfs 68%. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de lockdown, waarbij mensen geadviseerd werd thuis te blijven en veel winkels ook een paar weken dicht waren, de internetomzet van de detailhandel omhoog gestuwd.

De coronacrisis heeft ook in de non-foodsector grote invloed gehad op de omzet. In het tweede kwartaal van 2020 zette deze sector 1,6% minder om. Vooral de omzet in de kledingbranche (-29,5%) en schoenenbranche (-25,3%) was fors lager. Maar de doe-het-zelfbranche - waaronder ook keukens en vloeren vallen - (+26,6%), consumentenelektronica (+16,3%), recreatieartikelen (+10,8%) en meubels en woninginrichting (+8,8%) stegen flink (foto 3).

Vooralsnog heeft corona geen gevolg gehad voor het aantal uitgesproken faillissementen in de detailhandel, dat nagenoeg hetzelfde was (bijna 100) in zowel het tweede kwartaal van 2019 als het eerste kwartaal in 2020.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs, #interieuromzet

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Einde Nolte Germersheim
Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden