Insolventie Staud en Leuwico

Woensdag 04 december 2024

De Zuid-Duitse meubelfabrikanten Staud en Leuwico hebben bij de rechtbank van Stuttgart insolventie aangevraagd. Ondanks de financiële problemen blijven beide bedrijven door produceren en leveren aan hun dealers.
Insolventie Staud en Leuwico

De faillissementsaanvraag volgt op een combinatie van economische tegenslagen, waaronder stijgende materiaalprijzen en een afnemende vraag in de meubelindustrie. Volgens Staud-directeur Gernot Mang, Leuwico-directeur Nicolas Kammerer en curator dr. Dietmar Haffa van advocatenkantoor Schultze & Braun, ligt de focus nu op het aantrekken van investeerders om een duurzame toekomst voor beide bedrijven te waarborgen. ‘Met de juiste partner zien wij goede kansen voor de toekomst van onze meubels in zowel Duitsland als wereldwijd,’ aldus Mang en Kammerer. Ze wijzen erop dat veel dealers trouw blijven, ondanks de terughoudendheid in de markt.

 

Beide bedrijven maken deel uit van Vivonio Holding GmbH, dat eveneens in financiële problemen verkeert en een insolventieprocedure heeft aangevraagd. De productie van Staud, bekend om zijn schuifdeurkasten en slaapkamermeubels, en Leuwico, specialist in kantoormeubilair, gaat echter door.

 

De economische situatie in Duitsland, gekenmerkt door stijgende kosten en dalende consumptie, heeft de druk op de meubelsector vergroot. Staud en Leuwico hopen met herstructureringsmaatregelen en nieuwe investeerders hun marktaandeel veilig te stellen. Werknemers, leveranciers en klanten hebben hun steun voor de geplande renovaties uitgesproken. De salarissen van ongeveer 260 werknemers zijn tot eind januari veiliggesteld.



Links

www.staudmoebel.de/en/
www.leuwico.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, project, meubel, meubels, meubilair, personalia, surseance, failliet, bankroet, insolventie, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, faillissement, solvabiliteit, verlies, betalingen, toekomst, insolvenz, sluiting, faling, bankruptcy, overgenomen, buy-out, bewindvoerder, investeringsmaatschappij, investeringen, financiering, buyout, managementbuyout, #failliet, #staudmoebel, #leuwico, #vivonio

Gerelateerd nieuws
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder
Nieuwe namen voor Brussel
Meubelbeurs Brussel krijgt van 8 tot en met 11 november verschillende nieuwe namen en collecties op de beursvloer. Onder meer Theuns, Novomera, AJ Living en Pilloking laten zien waarmee zij het nieuwe meubelseizoen ingaan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden