Ingo Maurer overleden

Donderdag 24 oktober 2019

Op 87-jarige leeftijd is lampen- en verlichtingsobjectenkunstenaar Ingo Maurer op 21 oktober in München overleden.
Ingo Maurer overleden
Ingo Maurer overleden

Foto 1: Ingo Maurer en rechts Seven of the Wall (2011). Foto 2: Lichtgevend behang met superdunne oleds tijdens de Light & Building in 2012 en rechts Threesome (2006).

 

 

Ingo Maurer schreef meer dan 50 jaar lichtgeschiedenis. Hij heeft veel beroemdste ontwerpen gemaakt, zoals zijn debuutwerk Bulb (1966), het laagspanningshalogeensysteem Yayaho (1984), de gevleugelde gloeilamp Lucellino (1992), de hanglamp Zettel'z (1997), One From The Heart (1989) en Porca Miseria! (1994). Zijn werk is opgenomen in collecties van musea wereldwijd.

Maurer heeft talloze prestigieuze prijzen ontvangen, waaronder de Duitse Design Award en de Compasso d'Oro voor zijn levenswerk. Ingo Maurer is altijd een pionier geweest in de ontwikkeling en het gebruik van de nieuwste verlichtingsinnovaties.

Ingo Maurer produceert zelf, zodat ook kleine series ook mogelijk zijn. Hij deed daarnaast ontwerpopdrachten in de private en publieke sector, waaronder de Flying to Peace-slinger voor Messe Frankfurt (2018). Sinds kort schijnt in het Residenztheater München in een nieuw licht: met deze Silver Cloud, heeft de lichtkunstenaar recent nog een iconisch werk gemaakt.




Links

www.ingo-maurer.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, design, verlichting, lamp, kunst, licht, projectinrichting, indoor, binnen, lounge, ontwerp, personalia, dood, gestorven, overleden, #ingomaurer

Gerelateerd nieuws
 
Aplomb krijgt wandvariant
lees verder
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden