Inflatie blijft redelijk stabiel

Woensdag 07 januari 2026

De Inflatie in Nederland was in december 2,8% bij snelle raming, vrijwel hetzelfde niveau als november. Gedurende het hele jaar zijn de prijzen ruim 3% gestegen.
Inflatie blijft redelijk stabiel
Inflatie blijft redelijk stabiel Inflatie blijft redelijk stabiel

De Nederlandse inflatie in december 2025 was 2,8% bij een snelle raming, zo meldt het CBS. Deze raming is berekend op basis van nog onvolledige brongegevens. In november was de inflatie 2,9%.

 

De inflatie wordt elke maand gemeten als de ontwikkeling van de consumentenprijsindex (CPI) ten opzichte van dezelfde maand in het voorgaande jaar. De CPI geeft ook inzicht in de prijsontwikkeling in vergelijking met een maand eerder. Prijzen voor consumenten lagen in december gemiddeld op vrijwel hetzelfde niveau als in november. Met het cijfer van december kan ook de inflatie van 2025 worden geraamd. Bij de snelle raming waren consumentengoederen en –diensten in het afgelopen jaar 3,3% duurder dan in 2024.

 

Prijsontwikkelingen op korte termijn

Prijzen voor consumenten lagen in december gemiddeld op vrijwel hetzelfde niveau als in november. Een kanttekening bij een vergelijking tussen twee verschillende maanden in het jaar is dat rekening moet worden gehouden met de invloed van het seizoen. Zo is kleding tijdens de uitverkoop goedkoper. De prijzen zijn dan tijdelijk lager, maar dit is geen structurele prijsdaling.

 

Prijsontwikkeling productgroepen

Bij de snelle raming is ook de prijsontwikkeling van een aantal productgroepen bekend. Dit zijn samentellingen van bestedingscategorieën op een bepaald thema, zoals alle diensten. De prijzen hiervan zijn het meest gestegen.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, inflatie, consumentenprijzen, voedingsmiddelen, meubelen, huishoudens, artikelen, woningen, productgroep, stoffering, huishoudtextiel, brandstoffen, diensten, vakanties, consumentenprijsindex, december, energie, hicp, CPI, eurozone, jaarcijfer, indicatie, schatting, #cbs, #eurozone

Gerelateerd nieuws
 
Samenwerking van Dijk en I4F
lees verder
Ontwerpwedstrijd Incoda
Na de succesvolle editie van vorig jaar organiseert de interieurvakevent Incoda ook dit jaar weer een ontwerpwedstrijd voor gevestigde namen en studenten.
lees verder
Innovatieprijs terug op Orgatec
De Innovation Award Architecture+ Office keert terug tijdens Orgatec 2026. De prijs zet opnieuw innovaties voor werk- en projectinrichting centraal. Inschrijvingen zijn geopend.
lees verder
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden