Ikea probeert verhuren meubelen uit

Donderdag 15 februari 2018

De Zweedse meubelgigant Ikea experimenteert met het verhuren en terugkopen van meubels, om zo duurzame klanten tegemoet te komen.
Ikea probeert verhuren meubelen uit

Meubels kopen en daarna dumpen in het containerpark, is volgens Ikea niet meer  de toekomst. Daarom kondigde het bedrijf tijdens het World Economic Forum in Davos experimenten aan die moeten zorgen voor een duurzamer business model.

Het doel van Ikea is om een meer circulair model te creëren, waarbij minder materialen simpelweg worden weggegooid. Door het verhuren en terugkopen kan Ikea zelf op een duurzame manier de gebruikte meubels verwerken. In Japan loopt momenteel al een proefproject, waarbij Ikea gebruikte sofa’s van klanten terugkoopt. Het bedrijf recycleert dan zelf het materiaal, waardoor de zetels niet gewoon bij het vuilnis belanden. Daarnaast ziet Ikea ook commerciële mogelijkheden in verhuren: ceo Jesper Brodin stelt dat klanten producten niet per se hoeven te bezitten.

Ook ceo Feike Sybesma van DSM onderschrijft deze visie. DSM levert tapijt dat bestaat uit materiaal dat steeds opnieuw kan gerecycleerd worden. Gebruikers kunnen hun oude tapijt inruilen voor nieuwe.




Links

www.niaga.world
www.ikea.be
www.ikea.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woonwarenhuis, winkel, shop, outlet, keten, project, restaurant, retail, woninginrichting, woninginrichtingsproducten, online, webshop, internet, personalia, ceo, tapijt, meubel, duurzaam, circulair, recycle, duurzamer, #ikea, #dsm, #niaga, #dsmniaga

Gerelateerd nieuws
 
Remco de Groot verlaat Lightboxx
lees verder
Japandi keuken: rustig en functioneel
[Sponsored artikel] - Interieurtrends komen en gaan, maar sommige stijlen blijven langer. Zoals de Japandi stijl. Deze combinatie van Japans en Scandinavisch design wint al jaren aan populariteit, ook voor keukens.
lees verder
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
 
Akoestische Thonet stoelen
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden