Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

Vrijdag 04 april 2014

Ikea heeft onlangs een nieuw centrum voor productontwikkeling geopend in Älmhult, het Zweedse dorp waar het woonwarenhuis is ontstaan. Het Democratic Design Centre is een werkplaats van 15.000 vierkante meter.
Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

In de werkplaats komen verschillende afdelingen samen om te werken aan nieuwe producten volgens het principe van democratic design: de juiste combinatie van vorm, functie, kwaliteit, duurzaamheid en een lage prijs.

'Vanaf het begin van het ontwerpproces moeten onze productontwikkelaars en designers op zoek gaan naar een goed evenwicht tussen alle elementen van democratic design. Het nieuwe centrum tilt het ontwerpproces op alle vlakken naar een hoger niveau. We maken de overstap van kantoor naar een ‘fabriek voor ideeën’. Het is gebouwd om medewerkers uit te dagen, te inspireren en de samenwerking en uitwisseling van ideeën over de hele waardeketen te stimuleren. Op deze manier kunnen we nog betere oplossingen bieden voor alledaagse problemen”, aldus Marcus Engman, IKEA Group Design Manager.

Het IKEA assortiment bestaat uit 9.500 producten. Ieder jaar worden er zo’n 2.000 nieuwe producten ontworpen en ontwikkeld in Älmhult. De opening van het nieuwe Democratic Design Centre onderstreept de rol van Älmhult als de bakermat van nieuwe ontwikkelingen. De volgende afdelingen nemen hun intrek in het centrum: alle productontwikkelingsteams, Strategie & Design, Materiaal & Techniek, Verpakkingsconcepten en de Pattern Shop, waar prototypes worden ontwikkeld.







Links

www.ikea.nl

Tags

interieur, woninginrichting, wonen

Gerelateerd nieuws
FEP op Domotex
Op de Domotex zullen de leden van de Europese Parket Federatie (FEP), waaronder Kährs, Weitzer Parkett en Ter Hürne in de FEP Lounge hoogwaardige, duurzame parketoplossingen presenteren en zo de professionele uitwisseling en netwerken binnen de industrie bevorderen.
lees verder
 
Davis Fabrics op Meubelbeurs
lees verder
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden