Hoogste groei detailhandel

Dinsdag 30 juni 2020

Het zijn bizarre tijden. Daar waar iedereen een grote crisis verwacht vanwege corona, beleefde de Nederlandse detailhandel in mei haar grootste groei in veertien jaar tijd.
Hoogste groei detailhandel
Hoogste groei detailhandel

Horen we van interieurzaken dat de eerste twee weken van juni een bijzonder goede orderintake liet zien, ook mei toont reeds prima resultaten!

De totale Nederlandse detailhandel pluste met 8,2%, waarbij de food met 10,1% de trekker was. Maar de omzet in non-food steeg ook weer met 1,2% (volume vrijwel gelijk). Maar de Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, deden het met de 26,1% in april ook in mei wederom geweldig met een stijging van maar liefst 29,4%! Ook Recreatie-artikelen (van -5,8% naar +16,7%) en Consumentenelektronica en witgoed (+14,2%) deden het prima.

Maar ook Meubels en woninginrichting herstelde enorm: van -6,4% (na correctie) in april naar +8,7% in mei! Schoenen en lederwaren (-20,5%) en Kleding (-23,4%) bleven zorgelijk in mei, hoewel hiermee de daling in april ruim halveerde.

De groei van online-omzet was minder hoog dan in april, maar bleef heel hoog. Via pure webshops werd in mei 38,7% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 64,8%, totaal kwam uit op 49,5%.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
 
Klassieker met nieuwe zachtheid
lees verder
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden