Handgeblazen Aurora lampen

Maandag 27 september 2021

Aurora, de nieuwe Kreoo-collectie gecreëerd in samenwerking met de Venetiaanse ontwerper en architect Enzo Berti, brengt marmer en Murano-glas samen. Maar ook tegenstrijdige concepten zoals transparant en ondoorzichtig, zwaarte en lichtheid.
Handgeblazen Aurora lampen
Handgeblazen Aurora lampen Handgeblazen Aurora lampen Handgeblazen Aurora lampen

Onyx, met zijn kostbare tinten, vormt de basis van deze collectie, die vloer- en tafellampen omvat. De vier lampen in de serie van Kreoo zijn Magika, Miro-Meta en Litia; Onyx is de basis die de LED-lichtbron bevat, en een bijna alchemistische vereniging creëert met het handgeblazen glas.

 

Murano-glas is de diffuser. De vorm is gebogen en is in de twee modellen Magika (foto 2) en Litia (foto 3), ontworpen als een zachte bel, enigszins ovaal en geperforeerd aan de bovenkant, zodat het licht er gemakkelijk in kan stromen. In Miro-Meta daarentegen wordt het een wilgenachtige transparante cilinder, een eigentijdse interpretatie van de oude lantaarns.

 

Het glas heeft altijd een bolle vorm; onyx - wit, honing of grijs - contrasteert het met concave vormen die kenmerkend zijn voor de verschillende bases van Magika en Miro-Meta; hierbij lijkt het natuurlijke marmer geleidelijk dunner en dunner te worden naarmate de bovenkant gloeit, doorzichtig en helder onder het effect van licht.

In Litia, neemt de onyx het aspect aan van een gepolijste kiezelsteen, waarop de glazen bol is geplaatst. De handgemaakte lampen zijn in feite designproducten, maar ook kunstvoorwerpen.

 

Kreoo is een label van Decormarmi, dat vrijwel alles levert wat marmer is: kunst, beelden, open haarden, vloeren, trappen, vazen, zwembaden, fonteinen en gevelmateriaal. Kreoo heeft wereldwijd dealers, maar niet in de Benelux.



Links

www.decormarmi.com
www.kreoo.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, meubel, vloer, stoel, bank, marmer, tafel, kunst, beeld, open haard, trap, vazen, vaas, zwembaden, fontein, gevelmateriaal, badkamer, wandpaneel, #decormarmi, #kreoo, #aurora

Gerelateerd nieuws
Compacte winkel Jysk
Jysk heeft een nieuwe winkel geopend in Muiden. Het is de eerste winkel in Nederland die is ingericht volgens het compacte winkelconcept van de Scandinavische retailer.
lees verder
 
Beste woonwinkel
lees verder
Speelse Interieurprofessionaldag
Op maandag 17 november vindt in Nieuwegein opnieuw de Interieurprofessionaldag plaats. Deze editie staat in het teken van spel, experiment en creativiteit. Onder het motto Let’s Play wordt het programma speelser en verrassender dan voorgaande jaren.
lees verder
Opening Tica projects Venlo
Een nieuwe inkooplocatie van Tica op de plek van de voormalige bloemenveiling in Venlo moet interieur, hospitality en beleving van volgend jaar gaan samen brengen.
lees verder
Programma Idd Cologne
Van 26 tot en met 29 oktober presenteren ongeveer honderd merken hun collecties en producten tijdens Idd Cologne. Deze inspiratie is verspreid over vijftien locaties in de stad. Daarnaast is er een aanvullend programma voor interieurprofessionals.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden