Grote spelers op Light+Building

Woensdag 01 oktober 2025

Van 8-13 maart 2026 is in Frankfurt am Main de volgende editie van Light+Building plaats. De vakbeurs voor licht en gebouwautomatisering brengt opnieuw een breed internationaal deelnemersveld samen. Ruim 2.000 bedrijven uit binnen- en buitenland hebben hun deelname inmiddels bevestigd.
Grote spelers op Light+Building

De sector staat voor grote uitdagingen: hoge bouw- en energiekosten, geopolitieke spanningen en de noodzaak om gebouwen duurzamer en digitaler in te richten. Light+Building wil daarbij fungeren als platform voor kennisuitwisseling en innovatie. Volgens beursdirecteur Steffen Larbig toont het hoge internationale aandeel (ongeveer 70% van de exposanten) het blijvende belang van de beurs als ontmoetingspunt voor de branche.

 

Het beursaanbod in de Messe Frankfurt bestrijkt uiteenlopende segmenten: van functionele en designverlichting tot stedelijke buitenverlichting, nood- en veiligheidsverlichting, decoratieve verlichting en slimme interfaces. Grote spelers als SignifyZumtobelTriluxOsram en Ledvance zijn vertegenwoordigd in de lichtsector.

 

Naast de beursvloer biedt Light+Building een uitgebreid randprogramma. Op de Design Plaza in Hal 3.1 worden lezingen, trendpresentaties en de Designplus Awards georganiseerd. Voor het eerst zijn ook de IALD (International Lighting Design Awards) onderdeel van het programma. Daarnaast zijn er themadagen voor architecten en praktijkgerichte workshops voor de elektrotechniek.

Ook platforms als het ZVEI Technology Forum, het ZVEH E-House en de Power Creator Days keren terug. Verder staan congressen en speciale sessies van brancheorganisaties op de agenda.



Links

www.light-building.com
www.messefrankfurt.be
www.messefrankfurt.com
www.messefrankfurt.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, outdoor, tuin, verlichting, lamp, muurlamp, verlichtingsartikel, lichtelement, designverlichting, designlamp, hanglamp, tafellamp, vloerlamp, duurzaamheid, connectiviteit, workandliving, technologie, digitaal, platform, evenementen, programma, rondleiding, shows, #lightbuilding, #lightandbuilding, #messefrankfurt, #LB26

Gerelateerd nieuws
Trendverhaal Showup
Op 1 en 2 februari keert showUP terug naar de SugarFactory. Voor deze editie staat de beurs nadrukkelijk in het teken van beleving en zintuiglijke waarneming. Dat komt vooral tot uiting in de TrendZone, die dit seizoen is opgezet rond het overkoepelende thema Open your senses.
lees verder
Verdere groei prijs woning
De Nederlandse woningmarkt koelt af, maar er blijven structurele knelpunten zichtbaar. Dat meldt de makelaarsorganisatie NVM makelaars uit Utrecht.
lees verder
 
Mogelijke verkoop Kwantum en Leen Bakker
lees verder
Megaverlies voor Home Fashion Group
De Home Fashion Group (HFG) heeft de afgelopen twee jaar forse verliezen geleden. Tevens werden weer nieuwe sluiting van Leen Bakker filialen aangekondigd.
lees verder
 
Zwitserse meubelbedrijven verenigd
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden