Groei Jysk Belgie naar 120 winkels

Maandag 13 juni 2022

Jysk groeit als kool in België: binnenkort opent de retailer z’n vijftigste winkel. Daarbij zoekt het bedrijf ook vaker de stadscentra op om dichter bij de klant te zijn. 'Het DNA van Jysk is groeien.'
Groei Jysk Belgie naar 120 winkels

Sinds de start in 2017 opende de Deense interieurretailier Jysk al bijna vijftig winkels in België. Daarmee is het de snelst groeiende non-foodretailer in het land. Vorig jaar kwamen er wel veertien vestigingen bij. Omdat het aanvankelijke streefdoel nu al bereikt is, legt de retailer de lat hoger: er is potentieel voor 120 Belgische winkels.

 

'In het begin richtten we ons op de bekende retailparken rond Brussel en Antwerpen,' vertelt directeur Frank Christant aan De Tijd. 'Maar nu zien we dat onze formule ook aanslaat in steden met een kleiner verzorgingsgebied, zoals Bilzen.' Jysk wil dicht bij de consument zitten: de winkels zijn slechts 1.000 m² groot en liggen op een kwartiertje rijden.

 

In het gebroken boekjaar 2020-2021 realiseerde Jysk een omzet van € 66,7 miljoen in België, en een brutowinst van € 10 miljoen. Tijdens de pandemie investeerden consumenten meer in de verfraaiing van hun woning. Vooral met klein meubilair doet de retailer het goed: 'Onze Belgische winkels presteren uitzonderlijk sterk in opbergkastjes en bijzetmeubeltjes.'

 

Wereldwijd stelt Jysk meer dan 3.000 winkels in 50 landen te hebben, die samen goed zouden zijn voor een omzet van € 4 miljard. Het bedrijf werd opgericht in 1979 door de Deen Lars Larsen en is nog steeds in familiale handen.



Links

www.jysk.be
www.jysk.nl
www.jysk.com
www.larslarsengroup.com

Tags

nieuws, interieur, retailer, baanwinkel, stadswinkel, slaapcomfort, bedden, kussens, dekbedden, gordijnen, raamdecoratie, nonfoodretailer, groei, winkels, deens, #jysk, #larslarsengroup

Gerelateerd nieuws
Nieuwe directeur Wittmann
Wittmann Möbelwerkstätten krijgt een nieuwe algemeen directeur: Alice Wittmann, de achter-achterkleindochter van de oprichter. Zij neemt de leiding over met verantwoordelijkheid voor marketing, productontwikkeling en verkoop.
lees verder
Interesse R+T Asia groeit
De Europese interesse van vakpubliek voor de zonwering-, deuren- en poorten-industriebeurs R+T Asia vakbeurs in Shanghai groeit.
lees verder
 
Premium presentatie Coretec werkt
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden