Groei detailhandel 7,6%

Zaterdag 31 oktober 2020

De Nederlandse detailhandel heeft ook in september weer geplust, met 7,6%. De prijzen ging tevens omhoog want het volume steeg met 5,5%. En kon een andere branche de groei van het interieur bijhouden?
Groei detailhandel 7,6%
Groei detailhandel 7,6%

De omzet van totale Nederlandse detailhandel pluste in september met 7,6%, waarbij de food met 5,5%. De omzet in non-food steeg met 6,2% (volume +4,4%).

De Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, plusten met 19,5% (augustus 15,6%), Meubels en woninginrichting met 18,2% (augustus, 12,2%) en lieten andere branches qua groei dus hun hielen zien. Ook Recreatie-artikelen (+10,6%) en Consumentenelektronica en witgoed (+9,2%) lieten overigens nog steeds een mooie groei zien, zo meldde het CBS gisteren. Schoenen en lederwaren (-12,3%) en Kleding (-6,8%) kelderden na twee stabiele maanden ineens weer flink ten opzichte van vorig jaar.

Hoewel iets minder dan vorige maand bleef de groei van online-omzet nog altijd hoog: via pure webshops werd in september 29,6% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 42,1%, totaal kwam uit op 34,8%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
Digitaal Product Paspoort
Beaulieu International Group en Digimarc demonstreren digitale watermerken als schaalbare oplossing voor digitale productpaspoorten in de vloerenindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden