Gepade opnieuw failliet

Woensdag 21 oktober 2015

Tot veler verrassing is de Duitse meubelfabrikant Gepade opnieuw failliet. Twee maanden geleden werd het bedrijf nog overgenomen door Prevent Interior die ook Machalke onder haar hoede heeft.
Gepade opnieuw failliet

Martin Schmidt is opnieuw aangesteld als curator, zo maakte Möbel Kultur gisteren bekend. Schmidt was dat ook al nadat het bedrijf eind 2013 failliet was gegaan. Destijds werd het verkocht aan investeerder Solvesta die het in augustus 2015 dus verkocht aan Prevent.

De faillissementsaanvraag was noodzakelijk omdat de aangekondigde financiering niet doorkwam en er dus geen liquiditeit was om de lonen van de 135 medewerkers over september te kunnen betalen. Schmidt stelt dat hij het moeilijk te begrijpen vindt dat de nieuwe leiding het voortbestaan van de onderneming hiermee ernstig in gevaar heeft gebracht.

Solvesta stelt in een reactie vandaag dat Prevent Interior zich na het tekenen van de verkoopovereenkomst niet aan de afspraken heeft gehouden. Zo is de overeengekomen financiële bijdrage van het bedrijf aan Gepade niet gedaan, noch is de huur betaald. Tevens zijn de contracten tot het einde van het jaar van de van Solvesta ingehuurde consultants zonder reden opgezegd. Ook vijf leidinggevenden zijn op juridisch onhoudbare gronden per email ontslagen.

Hoewel Solvesta een schade van miljoenen euro's verwacht door het handelen van Prevent, investeert het bedrijf opnieuw een noemenswaardig bedrag waarmee de curator de onderneming draaiende kan houden en de commissie-orders kan blijven uitleveren. De salarisbetalingen zijn tot eind november gegarandeerd.
Hiermee toont Solvesta het vertrouwen in Gepade en verantwoordelijk jegens klanten. Desondanks zal een faillissement onvermijdelijk zijn om het bedrijf op 1 december eventueel weer in handen te kunnen nemen. Daarvoor is ook de medewerking van nog partners vereist.

 



Links

www.gepade.de
www.machalke.de
www.preventgroup.com
www.solvesta.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubelen, meubel, meubels, bank, banken, zit, zitbank, fauteuil, overname, failliet, doorstart, fusie, zitmeubel

Gerelateerd nieuws
Houtsnippers in je tuin
[Sponsored artikel] - Een tuin blijft makkelijker netjes wanneer de bodem goed en gelijkmatig is afgedekt. Losse grond droogt minder snel uit en krijgt minder ruimte voor onkruid.
lees verder
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Koelnmesse neemt Design Post over
Design Post in Keulen komt vanaf 1 januari 2027 in handen van Koelnmesse. Met de overname verdwijnt het huidige showroomconcept en krijgt de locatie een nieuwe functie binnen het portfolio van de beursorganisatie.
lees verder
 
Freistil toont heruitgave bank
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden