Forbo MVO in Bangladesh

Zaterdag 25 juli 2015

Forbo Flooring voorziet sinds enige tijd in medische zorg, schoon drinkwater, sanitaire voorzieningen en riolering voor de medewerkers van een toeleverancier in Bangladesh.
Forbo MVO in Bangladesh

Dit nieuws over de Maatschappelijk Betrokken Ondernemen (MVO)-maatregelen, kwam in juni rondom Dag tegen de Kinderarbeid naar buiten, en dat is niet voor niets: over de hele wereld zijn nog steeds 218 miljoen kinderen gedwongen aan het werk.
Als haast als vanzelfsprekend werken er geen kinderen bij Janata Jute Mills, de weverij van jute, dat als ingrediënt voor de ondergrond van Marmoleum, Forbo's linoleum vloerenmerk, wordt gebruikt.

Marmoleum is zoals bekend voor 97% opgebouwd uit natuurlijke materialen. Zo’n 72% daarvan is herwinbaar en 43% gerecycled materiaal. Jute en vlas zijn jaargewassen die net als tarwe en maïs worden geoogst. Het winnen van hars is een continu proces, terwijl het houtmeel, een afvalproduct van de houtindustrie, afkomstig is uit Europese productiebossen. Kalksteen is in overvloed beschikbaar. Deze simpele, natuurlijke ingrediënten vormen samen het linoleum.

Na een levensduur van dertig jaar begint de cyclus opnieuw. Het Marmoleum kan worden vermalen en vervoerd omdat het afbreekbaar is. Bij verbranding levert het een hogere calorische waarde op en meer thermische energie dan de energie die tijdens de productie wordt verbruikt. En zo sluit de kringloop zich volledig. Allemaal ten gunste van de natuur.



Links

www.forbo-flooring.nl
www.forbo.be

Tags

Interieur, inrichting, wonen, project, kantoor, winkel, vloer, linoleum, marmoleum, architect, binnenhuisarchitect, ontwerp, open, Forbo, Floor, Flooring, Milieukeur, Cradle-to-Cradle, Breeam, duurzaam.

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
Stijlvolle schoonlooptegels Bodiax
Nieuw bij Heditex: de Bodiax Bern schoonlooptegel in het formaat van 50x50 cm – flexibel, stijlvol en projectproof.
lees verder
Domotex Middle East afgelopen
De editie van de vloerenbeurs Domotex Middle East is onlangs succesvol afgesloten in Dubai, zo meldt de beursoriganisatie.
lees verder
Groei aanbod op FFD
Flanders Flooring Days (FFD) groeit stevig en meldt een nieuws recordaantal deelnemers die in juni rondom Kortrijk te zien zijn.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden