Flinke daling nettowinst Ikea

Maandag 28 november 2022

Ikea zag de nettowinst afgelopen boekjaar fors teruglopen, terwijl het bedrijfsresulaat wel op niveau bleef. Dat blijkt uit de cijfers van Ingka Group.
Flinke daling nettowinst Ikea

Ingka Group, met bijna vierhonderd winkels in 32 landen verreweg de grootste franchisenemer van de Zweedse warenhuisketen eindigde het boekjaar (tot en met augustus) met een nettowinst van € 287 miljoen. Een jaar eerder ging het nog om ruim € 1,5 miljard. Volgens Ingka is de forse daling toe te schrijven aan de investeringstak. Door de stijgende rentes op de financiële markten werden obligaties minder waard. Ook het vertrek uit Rusland drukte op de resultaten.

 

Het bedrijfresultaat kwam rond de € 2 miljard uit, iets hoger dan vorig jaar. De totale omzet steeg met 5,7% naar € 42 miljard. De retailtak was goed voor € 39,5 miljard, meldde Ingka eerder al.

 

Ingka investeerde voor zo'n € 1,6 miljard. Zo kwamen er 52 winkels en twee winkelcentra in Toronto en Londen bij. Ook investeerde het concern in online, het distributienetwerk en projecten voor hernieuwbare energie. Ingka gaat door met investeren, zegt financieel topman Juvencio Maeztu volgens Retailtrends.



Links

www.ikea.nl
www.ingka.com

Tags

nieuws, interieur, bedrijfsresultaat, meubelen, slapen, retailer, winkels, groei, nettoresultaat, zweden, online, distributienetwerk, boekjaar, warenhuis, woonwarenhuis, keten, franchise, franchisenemer, #ingka, #ikea

Gerelateerd nieuws
Máxima opent Dutch Design Week
Op donderdagavond 16 oktober geeft Koningin Máxima het officiële startsein voor de 25e editie van Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven. Het event trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers en toont werk van zo’n 2.000 ontwerpers op honderd locaties in de stad.
lees verder
Circulaire ontwerpwedstrijd Incoda
Tijdens het interieurvakevent Incoda (Interieur Collectie Dagen) afgelopen zondag tot dinsdag werden er duurzame ciculaire producten getoond en door een jury beoordeeld. Erperium werd de winnaar met Cliff Refine!
lees verder
 
Winnaars NKWP en VMBO Challenge
lees verder
Idd Cologne 2025: designstad Keulen
Met Idd Cologne heeft de internationale interieurbranche er dit najaar een nieuw evenement bij. Van 26 tot en met 29 oktober verandert Keulen in een open podium voor hedendaags interieurdesign, verspreid over circa 25 locaties in de stad.
lees verder
Pendelarmatuur van karton
De Zweedse verlichtingsfabrikant Fagerhult heeft een nieuw pendelarmatuur gelanceerd dat grotendeels is gemaakt van gerecycled karton. Het model, genaamd Wrapped, is volgens het bedrijf het eerste premium armatuur in zijn soort.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden