Faillissement Fest, mogelijk doorstart

Dinsdag 23 juli 2024

Fest is failliet, gedeeltelijke doorstart 'op een haar na' rond zo blijkt uit diverse media.
Faillissement Fest, mogelijk doorstart
Faillissement Fest, mogelijk doorstart Faillissement Fest, mogelijk doorstart

Retailtrends meldt dat het Nederlandse woondesignmerk Fest onlangs failliet is verklaard door de rechtbank Amsterdam. Curator Ernst-Jan Beerdsen zegt tegen Het Parool dat een gedeeltelijke doorstart bijna rond is. Wel is het de vraag welke van de winkels worden overgenomen.

 

Naast een webshop en 100 verkooppunten, heeft Fest zeven winkels, waarvan twee in Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Antwerpen, Gent en Brussel. Vermoedelijk blijven niet alle locaties geopend: volgens de curator wil de koper slechts één van de twee Amsterdamse winkels overnemen. De winkel aan de Van Woustraat sluit op korte termijn zijn deuren.

 

Of de doorstartkandidaat - een volgens de curator 'aan de eigenaar gelieerde partij' - de overige vijf winkels wel wil overnemen, is nog niet bekend.


Na het openen van de winkel in Brussel, in 2022, startte Fest een crowdfundingscampagne om meerdere winkels te kunnen openen. Die mislukte: de teller bleef steken op 250 duizend euro, de helft van het doelbedrag. De investeerders moesten worden terugbetaald. 'Er wordt achter de schermen hard gewerkt om ons ultieme doel alsnog te bereiken; de wereld veroveren als gamechanger binnen de traditionele meubelindustrie,' verzekerde het merk toen.

 

Het is nog niet bekend welke rol deze mislukte crowdfunding heeft gespeeld in het faillissement van Fest: Beerdsen doet de komende periode onderzoek naar de achterliggende oorzaken.

 

Het Nederlandse designmerk werd 11 jaar geleden opgericht door Femke Furnée (foto 3). Ze zag een gat tussen woonwinkels als Ikea en dure designwinkels. 

 

P.S. 07-08-2024: Fest overgenomen door Zuiver.



Links

www.festamsterdam.com

Tags

nieuws, interieur, designmerk, faillissement, doorstart, curator, retail, winkels, conceptstore, ontwerpen, oprichter, crowdfunding, amsterdam, brussel, rotterdam, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, overname, opschorting, surseance, #opschorting, #failliet, #fest, #festamsterdam, #femkefurnee

Gerelateerd nieuws
Voorlopige insolventie Ceka
De Duitse kantoormeubelfabrikant Ceka is op 2 juli onder voorlopig insolventiebeheer geplaatst. Inmiddels is duidelijk dat de productie in augustus weer volledig wordt opgestart, mede dankzij intensief contact met leveranciers en nieuwe orders.
lees verder
 
Tijsen blijft creatief actief
lees verder
Take Teak nieuw in De Woonindustrie
Tijdens de komende Najaarsvakdagen wordt Take Teak geïntroduceerd als nieuw merk in De Woonindustrie. Vanaf 1 september is Take Teak permanent te vinden op de begane grond in De Woonindustrie in Nieuwegein.
lees verder
Consumentenvertrouwen iets beter
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is in juli 2025 iets verbeterd, maar blijft nog steeds behoorlijk negatief.
lees verder
 
Totaalconcepten op Heimtextil
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden