Duurzame groene gevel

Woensdag 03 augustus 2022

Interieur- en lifestyle merk Essenza Home is gevestigd in een volledig gerenoveerd kantoor in Bunnik. Het kantoor is volledig verduurzaamd en heeft een groene gevel.
Duurzame groene gevel
Duurzame groene gevel

De groene gevel van Mobilane draagt niet alleen bij aan de duurzaamheidsvisie van Essenza Home maar zorgt ook voor een warm welkom voor haar retailers, klanten en personeel. Het pand is tijdens de verbouwing volledig verduurzaamd, waarbij de groene Mobipanel-gevel een logische keuze was.

 

De groene wand op twee gevels aan de buitenkant is een echte eyecatcher. Floor Smits, head of brands en tweede generatie in het familiebedrijf: 'Als familiebedrijf vinden we het belangrijk ons te focussen op de lange termijn. Bij de verbouwing hebben we daarom flink geïnvesteerd in duurzame oplossingen. Toen we kennismaakten met de mogelijkheden van een verticale tuin voor de gevel, waren we daar gelijk weg van. De groene wand heeft veel voordelen; zoals zuivering van de lucht, meer biodiversiteit en het biedt een fijn onderkomen aan bijen en andere insecten. Tot slot willen we hiermee een statement maken en laten zien dat we ons inzetten voor een duurzame wereld.'

 

De bijna 10.000 planten zijn in modulaire cassettes en pixels aan de profielen geïnstalleerd. De cassettes zijn gemaakt van een brandvertragend EPP (B-s2, d0). Dit materiaal is licht, UV-bestendig, luchtdoorlatend (voor een goede wortelgroei) en volledig recyclebaar. Een geautomatiseerd irrigatiesysteem voorziet de Mobipanel groene wanden van water en voedingsstoffen.

 

De planten die gebruikt worden in het Mobipanel systeem worden op de productielocatie Dartplant onder On the way to Planetproof-certificering gekweekt.



Links

www.essenzahome.nl
www.mobilane.com

Tags

nieuws, interieur, bedtextiel, beddengoed, linnen, lakens, kussens, slopen, lifestyle, badjassen, duurzaamheid, groen, planten, gevel, #essenzahome, #mobilane, #mobipanel

Gerelateerd nieuws
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder
 
Davis Fabrics op Meubelbeurs
lees verder
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden