DigitalStrom: eenvoudige domotica

Dinsdag 12 mei 2015

Slimme oplossingen in huis: op zoek naar domotica of smarthome-technologieën voor meer comfort, energie-efficiëntie, veiligheid en intelligente toepassingen? DigitalStrom belooft eenvoud.
DigitalStrom: eenvoudige domotica
DigitalStrom: eenvoudige domotica DigitalStrom: eenvoudige domotica DigitalStrom: eenvoudige domotica

De meeste apparaten in huis eenvoudig bedienen via een blokje dat lijkt op Lego of een groot kroonsteentje: het afgebeelde kleine DigitalStrom-component bevat een computer. Deze kan data opslaan, schakelen, dimmen en energie meten. Het apparaatje communiceert via normale stroomleidingen, ook de bestaande! Er is dus geen renovatie nodig om het systeem te integreren. De componenten kunnen achter de lichtschakelaars worden geïnstalleerd.

Daarbij het is betrouwbaar en flexibel. "Of het een Miele wasmachine, verlichting van Philips Hue of een SONOS-systeem is, DigitalStrom levert de infrastructuur om met deze apparaten te communiceren", stelt smarthome-expert Rick Lancel, die samen met eigenaar Jean Pierre Stander van Pracht Electronica in Bergen op Zoom het Zwitserse product op de Nederlandse markt brengt.

DigitalStrom is gebaseerd op één platform, bestaande ‘ouderwetse’ apparaten kunnen worden aangesloten op het systeem, maar ook smart-IP gedreven apparaten kunnen worden geïntegreerd. Bijvoorbeeld: het licht gaat automatisch aan wanneer je naar de badkamer gaat. De verwarming schakelt uit als je het huis verlaat met behulp van een traditionele lichtschakelaar. De tuinverlichting gaat aan wanneer de zon onder gaat, bijvoorbeeld omdat het is aangesloten op een (internet)-weerstation.

De kosten voor DigitalStrom concurreren al met eenvoudige traditionele oplossingen zoals dimmers.
Het systeem wordt door gebruikers vaak binnen korte tijd uitgebreid met meer kamers of het toevoegen van bijvoorbeeld buitenverlichting en rolluiken. De klant heeft de mogelijkheid om te kiezen uit diensten en deze zelf toevoegen aan zijn smarthome.

Zie via de link een overzicht van het systeem op de Nederlandstalige site.

 

N.B. Vergelijk dit systeem ook eens met het eerder gepubliceerde systeem van RWE.



Links

www.digitalstrom.nl
www.digitalstrom.com/nl/Systeem/Overzicht
www.prachtelectronica.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, kantoor, project, domotica, smart, smart-home, app, veiligheid, comfort, integratie, energie, besparen.

Gerelateerd nieuws
L+B Desigplus Award winnaars
Tijdens de openingsdag van Light+Building 2026 zijn dertien bedrijven onderscheiden met de Designplus Award. De prijs bekroont producten die innovatie, functionaliteit, vormgeving en duurzaamheid combineren.
lees verder
Duurzaamheid leidraad kantoorinrichting
[Sponsored artikel] - Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in hoe kantoren worden ingericht. Dat komt niet alleen door wetgeving, maar ook door groeiend bewustzijn over klimaat en gezondheid.
lees verder
 
3 dagen tot Light + Building
lees verder
Nieuwe dimensie voor muren
Arte tilt muren naar een nieuwe dimensie tijdens Milan Design Week 2026 met de opening van een speciale pop-up winkel.
lees verder
Established & Sons terug op Salone
Het Britse designmerk Established & Sons keert dit jaar terug naar Salone del Mobile met een eigen stand. Op de beurs presenteert het merk nieuwe ontwerpen en heruitgaven, waaronder de Medusa-lamp van Carlo Nason.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden