Design District 2022

Donderdag 23 juni 2022

Van 8 tot en met 10 juni konden interieur professionals een bezoek brengen aan Design District in de Van Nelle fabriek in Rotterdam. Alhoewel de beurs pas een half jaar geleden ook al plaats vond, zijn er toch nog 5.492 bezoekers naar de beurs gekomen.
Design District 2022
Design District 2022 Design District 2022

Tijdens de 19e editie van het vakevenement lag de focus op het hergebruik van materialen voor productie. Er was volgens de organisatie Puur Design Producties van Design District weer een grote variatie aan deelnemers, van kantoor-, project- en woninginrichting tot akoestische oplossingen, stoffen, verlichting, vloeren, tegels, wandbekleding en sanitair. De eerste avond werden de prijswinnaars van de District Awards bekend gemaakt. De juryleden van dit jaar waren Frederike Top – lichtontwerpster/Willem de Kooning Academie, Carin Frijters – Retail Theater/voorzitter BNS Crisp, Rein Rambaldo – de Horecafabriek en Rob van SprangVEVS interieurarchitecten.

 

In totaal werden acht verschillende prijzen uitgereikt, wij noemen de eerste drie. De eerste prijs was voor IJcoon - gevestigd op hetzelfde adres als meubelfabriek De Tokomst in Beesd - met relax fauteuil Vera (foto 1), ontworpen door Tom Dissel en Timon Scholten. De meeste relax/sta-op fauteuils hebben een beetje een stoffig imago. De jury vindt dat IJcoon dat anders doet. De jury waardeert de aandacht voor de tijdsgeest en de verzilvering van onze samenleving en was unaniem.

 

WL Ceramics (foto 2) het servies van Sari, van ontwerper Sari Rikken ontving de tweede prijs. Sari Rikken ontwerpt servies met organische vormen dat er voor zorgt dat er normale porties worden geconsumeerd en betrekt chefkoks bij het ontwerpproces. Sari heeft volgens de jury aandacht voor het zintuigelijke en aandacht voor materialen. Haar ontwerpen zijn zowel voor hospitality als voor consumenten. Volgens de jury is het servies een staaltje verfrissend ondernemerschap.

 

De derde prijs was voor Arend Groosman voor de houten lamp Circle Arc (foto 3). De jury noemde de houten lamp subtiel en prachtig gemaakt. Ze roemden de ambacht en het vakmanschap en waardeerden het feit dat de lamp in eigen beheer in zijn Haags atelier gemaakt wordt. Van een afstand lijkt de lamp van staal maar van dichtbij is de houtnerftekening zichtbaar.

 

Eind oktober/begin november start de verkoop van standruimten voor volgend jaar. De organisatie kijkt er naar uit om na de zomer weer aan de slag te gaan voor de elfde editie van Design District van 7-9 juni 2023.

 

P.S. 24-10-2022: De laatstgenoemde data zijn gewijzigd in 24-26 mei 2023.



Links

www.arendgroosman.com
www.bnscrisp.nl
www.designdistrict.nl
www.ijcoon.nl
www.saririkken.com
www.wdka.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, beurs, show, event, evenement, showroom, toonzaal, tentoonstelling, huisshow, vakbeurs, vakevenement, vakevent, woonevent, woonbeurs, designdistrict, meubel, tafel, zitmeubel, kast, bijzettafel, salontafel, kapstok, stoel, eetkamer, fauteuil, dressoir, lamp, hanglamp, verlichting, trend, trends, woontrends, interieurtrends, winkel, presentatie, presenteren, visual merchandising, etaleren, bank, sofa, zitmeubel, lounge, #designdistrict, #vannellefabriek

Gerelateerd nieuws
CAO resultaat Ikea
Ikea Nederland en de vakbonden W.I.M. en FNV hebben een cao-onderhandelingsresultaat behaald, dat de bonden nu ter stemming gaan voorleggen aan hun leden.
lees verder
Nederland op Spoga+gafa 2026
De Nederlandse outdoorbranche is in 2026 nadrukkelijk aanwezig op spoga+gafa in Keulen. Brancheorganisatie DOFAS (Dutch Outdoor Furnishing Association) ondersteunt de beurs opnieuw en ziet bij haar leden brede belangstelling voor deelname.
lees verder
Afvlakking groei prijs koopwoning
Koopwoningen in Nederland zijn in december bijna 6% duurder dan jaar eerder, maar de prijzen daalde bijna 1% ten opzichte van november 2025.
lees verder
Valentijnsnacht in woonboulevard
Op Valentijnsdag gebeurt er iets bijzonders in Woonmall Alexandrium in Rotterdam: vier stellen blijven er een nacht slapen.
lees verder
Dynamiek in Eindhoven
Afgelopen week is het event Design Destination 2026 gehouden. Deze beurs in Eindhoven beoogt ontmoeting en vernieuwing te stimuleren en te presenteren.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden