Daling woonretail april

Vrijdag 29 mei 2020

De omzetdaling voor de Nederlandse retail in april, de eerste volle maand in de coronacrisis, bedraagt slechts 1,5%. Maar de non-food winkels scoren beduidend slechter. En hoe deed de wonenbranche het eigenlijk volgens het cbs?
Daling woonretail april
Daling woonretail april

De omzet in non-food kwam in totaal op -15,8% (volume -16,3%). Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, deden het met +25,6% echter waanzinnig goed, maar vermoedelijk weer vooral dankzij de doe-het-zelfwinkels. Ook Consumentenelektronica en witgoed (+11,8%) deed het prima.

Meubels en woninginrichting daalden stevig (-8,2%) maar veel minder dan gemiddeld. Vooral Schoenen en lederwaren (-44,7%) en Kleding (-58,5%) kregen gigantische klappen.

De online-omzet groeide daarentegen enorm. Via pure webshops werd in april 52,4% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 75,7%, totaal kwam uit op 62,4%.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Weer nieuwe winkels voor Jysk
Jysk opent in Nederland en België weer een aantal nieuwe winkels en groeit steeds verder door de ombouw van voormalige Leen Bakker panden.
lees verder
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden