Daling volume detailhandel zet door

Vrijdag 18 augustus 2023

Detailhandel verkocht minder, maar zette meer om in het tweede kwartaal conform de laatste marktinformatie.
Daling volume detailhandel zet door
Daling volume detailhandel zet door Daling volume detailhandel zet door

De detailhandel zette in het tweede kwartaal van 2023 ruim 6% meer om dan in dezelfde periode een jaar eerder. Deze toename komt door hogere verkoopprijzen. Het volume (omzet gecorrigeerd voor prijsstijgingen) was bijna 4% lager. Er waren in de detailhandel minder faillissementen dan in de twee voorgaande kwartalen. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe kwartaalcijfers over de detailhandel.

 

In de laatste vijf kwartalen kwam de omzetstijging van detailhandelaren, ten opzichte van een jaar eerder, door hogere verkoopprijzen. Het eerste kwartaal van 2022 was het laatste kwartaal dat detaillisten ook meer verkochten vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

 

In het tweede kwartaal nam omzet in de foodsector met bijna 10% toe ten opzichte van een jaar eerder. De prijzen namen de afgelopen kwartalen flink toe. Het volume van de verkopen daalde met bijna 3%. Vooral voedingspeciaalzaken verkochten minder (-6,5%) dan in dezelfde periode een jaar eerder.

In de non-foodsector nam de omzet ruim 3% toe vergeleken met het tweede kwartaal van 2022. Het volume van de verkopen daalde (-4,6%). Vooral doe-het-zelf-winkels, winkels in consumentenelektronica en witgoed en kledingwinkels verkochten minder. Voor elk van deze branches was het volume in het tweede kwartaal ongeveer 8% kleiner dan in dezelfde periode een jaar eerder.

 

In het tweede kwartaal nam de online omzet van detailhandelaren toe met ruim 4% ten opzichte van dezelfde periode van een jaar eerder. Multichannelers, dit zijn detaillisten die zowel online verkopen als via een fysieke winkel, zetten ruim 5% meer om. Bij winkels die uitsluitend online verkopen nam de omzet minder toe. Toch was er een omzetgroei van bijna 4% in het tweede kwartaal van 2023.

 

In het tweede kwartaal van 2023 werden 59 bedrijven in de detailhandel failliet verklaard. Het aantal faillissementen was daarmee lager dan in het eerste kwartaal, toen 86 faillissementen werden uitgesproken. Het totaal aantal uitgesproken faillissementen nam wel toe (van 728 in het eerste kwartaal van 2023 naar 797 in het tweede kwartaal). Van alle uitgesproken faillissementen in het tweede kwartaal was 7% een bedrijf in de detailhandel. In het eerste drie maanden van 2023 was dit aandeel nog 12%.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, 2ekwartaal, volume, faillissementen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Remco de Groot verlaat Lightboxx
lees verder
Japandi keuken: rustig en functioneel
[Sponsored artikel] - Interieurtrends komen en gaan, maar sommige stijlen blijven langer. Zoals de Japandi stijl. Deze combinatie van Japans en Scandinavisch design wint al jaren aan populariteit, ook voor keukens.
lees verder
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder
Effect van epoxy vloercoating
[Sponsored artikel] - Een epoxyvloer is enorm populair geworden. Dat is niet zonder reden. De vloer valt direct op: strak, glanzend en naadloos, en tegelijkertijd verrassend praktisch.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden