Dalende omzet Belgische meubelindustrie

Dinsdag 05 november 2019

Fedustria, de federatie van de textiel-, hout- en meubelindustrie, maakt bekend dat het vertrouwen van de Belgische consument in september 2019 een nieuw dieptepunt bereikte. De omzet daalde in de eerste helft van 2019 met 3,5%.
Dalende omzet Belgische meubelindustrie

De daling van de omzet in de meubelindustrie is sterkst in de sector van het woonmeubilair (-3,9% in 2018; -6,6% in de eerste helft van 2019). Ook de omzet van keuken- en badkamermeubelen daalt met 4%, terwijl die in 2018 nog positief was (+3,3%). Kantoor- en winkelmeubelen dalen licht, terwijl de slaapsector beter nieuws meldt: matrassen en bedbodems plussen (+1,3%) in het eerste semester van 2019.

 

De mogelijke redenen voor de omzetdaling in de meeste sectoren blijven grotendeels onveranderd: lage bezoekersaantallen in de Belgische meubelhandel, nog steeds de belangrijkste afzetmarkt voor veel Belgische producenten, een laag consumentenvertrouwen, andere prioriteiten bij de consument (tweedehands aankopen, online winkelen), politieke onzekerheid en de nakende Brexit.

 

De meubelexport maakt iets goed van de negatieve omzet. In de eerste helft van 2019 steeg de uitvoer van Belgische meubelen(inclusief doorvoer) namelijk in waarde met 7,1% in vergelijking met de eerste helft van 2018. Er werden voor 782 miljoen euro aan meubelen geëxporteerd. Onder meer de export naar Nederland groeit.



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, industrie, fabrikant, meubelindustrie, meubelfabrikant, omzet, slaap, slapen, slaapkamer, matras, bed, bodem, ledikant, slaapsysteem, onderzoek, enquête, #fedustria

Gerelateerd nieuws
Faillissement Depot Design
Depot Design, een bekende naam in de Belgische design- en meubelretail en gevestigd in het Brusselse Tour & Taxis, is recentelijk failliet verklaard.
lees verder
Niehoff sluit aan bij Mix+Match
Het gezamenlijke Mix & Match-concept van 3C Gruppe en Rietberger Möbelwerke (RMW) wordt uitgebreid. Vanaf september 2026 sluit ook eetkamermeubelfabrikant Niehoff aan.
lees verder
Traditionele stoel in nieuw jasje
De traditionele stoel uit de Portugese regio Alentejo krijgt een eigentijdse vertaling. Ontwerper Marco Sousa Santos grijpt met de R&B Dining Chair voor Branca Lisboa terug op een vertrouwd meubeltype.
lees verder
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder
Is vast meubilair opstal?
[Sponsored artikel] - Van maatwerkkast tot nieuwe leefkeuken: wanneer wordt interieur onderdeel van het huis? Een mooi interieur bestaat allang niet meer alleen uit losse meubels en accessoires.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden