College eert Jan des Bouvrie

Donderdag 22 april 2021

Het Jan des Bouvrie College heeft een ode gebracht aan de vorig jaar overleden interieuricoon en oprichter van het college Jan des Bouvrie met een speciaal behang.
College eert Jan des Bouvrie

Het Jan des Bouvrie college is onderdeel van het ROC van Amsterdam. De kantine van het college, de Brasserie, is behangen met behang met daarop al het werk van des Bouvrie. Het behang is speciaal voor de opleiding gecreëerd.

 

'Na het overlijden van Jan des Bouvrie waren wij op zoek naar een manier om eerbetoon aan Jan te brengen. Het Arsenaal had een afbeelding gemaakt met daarop de hoogtepunten van het werk van Jan. Toen ontstond bij mij het idee om hier een behang van te maken. Het Arsenaal gaf hier toestemming voor en nu een half jaar later heeft het behang een mooie plek in de Brasserie gekregen,' aldus Liesbeth van Velze, docent Jan des Bouvrie College.


Het behang werd deze week door Monique des Bouvrie gelanceerd tijdens de Global Future Week. De Global Future Week is een projectweek waarbij studenten les krijgen van inspirerende gastsprekers en workshops kunnen volgen volgen. Ditmaal werd de projectweek volledig coronaproof georganiseerd. Monique des Bouvrie was tevens een van de sprekers tijdens de projectweek.


Interieurontwerper Jan des Bouvrie heeft in samenwerking met het ROC van Amsterdam het Jan des Bouvrie College opgericht. Jan was als naamgever nauw betrokken bij het onderwijs. Een eigenzinnige en creatieve school waar studenten worden opgeleid tot adviseur, verkoopspecialist of manager in de interieur- of modebranche (BOL-opleidingen niveau 3 en niveau 4). Op het Jan des Bouvrie College leren studenten – door bijvoorbeeld het maken van creatieve opdrachten en moodboards – hun eigen creativiteit te ontwikkelen en om hun product te verkopen. Studenten leren hoe ze een winkel runnen, een administratie bijhouden en hoe ze de inkoop regelen, en daarnaast krijgen ze les over stoffen, modegeschiedenis en woonstijlen en leren ze alles over styling.




Links

www.rocva.nl
www.jandesbouvriecollegeamsterdam.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, kantoor, ontwerp, design, ontwerp, outdoor, tuinverlichting, spot, behang, college, school, studie, cursus, mbo, onderwijs, opleiding, jan des bouvrie, #jandesbouvriecollege, #moniquedesbouvrie, #desbouvrie, #rocva

Gerelateerd nieuws
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
Archeo speelt met imperfectie
Magis presenteerde de nieuwe Archeo-collectie van Jaime Hayon tijdens de Milan Design Week 2026. De serie bestaat uit multifunctionele objecten die balanceren tussen sculptuur, bijzettafel en kruk.
lees verder
 
Sail - akoestiek en indeling
lees verder
Toch weer nieuwe baan
Bram Kropmans is een jaar met pensioen geweest, maar heeft besloten om weer aan de slag te gaan bij Cartel Bedding.
lees verder
Heropening Goossens Nuenen
Goossens Wonen & Slapen heropent eind mei zijn compleet vernieuwde woon- en slaapwinkel in Nuenen.

lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden