Casa Nederland ook in gevaar

Zondag 06 april 2025

Na België en Frankrijk zijn er nu ook grote problemen voor Casa in Nederland.
Casa Nederland ook in gevaar

Het faillissement dreigt nu ook voor de achttien Nederlandse winkels van Casa: de medewerkers wachten op hun loon. De woonwinkelketen ging eerder al onderuit in België en vroeg uitstel van betaling in Frankrijk. Dit meldt Retaildetail.

 

Lonen niet betaald

Dat de Nederlandse tak van Casa International in moeilijkheden komt, is niet verbazend. Het Belgische moederbedrijf werd al op 6 maart failliet verklaard. Sindsdien zijn niet alleen de Belgische winkels, de webshop en het hoofdkantoor dicht, maar ook het distributiecentrum in Olen. Als gevolg daarvan worden de buitenlandse winkels van de retailer niet meer bevoorraad.

 

De achttien overgebleven Nederlandse winkels vallen onder een andere vennootschap en bleven tot nu toe wel open, maar raken stilaan door hun voorraden heen. Bovendien werken de IT-systemen gedeeltelijk niet meer en blijkt dat de medewerkers hun loon niet hebben ontvangen. Vakbond AVV wil daarom een loonvorderingszaak starten als de salarissen niet binnen drie dagen zijn overgemaakt, meldt NRC.

 

Vorige week vroeg de Franse dochter van Casa, goed voor 143 winkels en 600 banen, uitstel van betaling. Enkele collega-retailers zouden interesse tonen in een al dan niet gedeeltelijke overname. De decoratieketen is ook actief in Italië, Luxemburg, Portugal, Spanje en Zwitserland.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, #casa, #casa-international, #casashops, #AVV

Gerelateerd nieuws
 
Gift of the Year Award Trendz
lees verder
Volledige overname Lano
Belgotex heeft het resterende belang van tapijtfabrikant Lano overgenomen en bezit nu 100% van het bedrijf.
lees verder
Sterke online groei Home & Living
Uit de Thuiswinkel monitor blijkt dat er in Nederland voor het eerst in jaren groei is in online bestedingen aan producten, vooral door segment home & living.
lees verder
 
Spoga+gafa: groen, grill en design
lees verder
Inspiratie van Madagaskar
De nieuwe collectie Melaky van Arte is geïnspireerd op de natuur van Madagaskar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden