Bloedbad bij non-food retail

Zaterdag 27 februari 2021

Door het coronabeleid van de overheid kromp de omzet van de Nederlandse non-food detailhandel met een ongekende 37,7%, het volume met 39,3%.
Bloedbad bij non-food retail
Bloedbad bij non-food retail

Nederland wordt op dit moment geregeerd door de VVD, CDA, D66 en CU. Zij zijn, meestal gesteund door de oppositiepartijen Groen Links, PvdA en SP, verantwoordelijk voor het onwezenlijke coronabeleid dat deze ongekend desastreuze resultaten voor de retail teweeg hebben gebracht. Het is handig om dat in herinnering te brengen met het oog om op de Tweede Kamer verkiezingen op 17 maart.

De omzet van totale Nederlandse detailhandel daalde in januari met 5,9%, het volume steeg met 8%. Bij foodwinkels was wel een stijging van 8,6%, zo meldt het CBS.

Bij de non-food retail noteerden alleen de drogisterijen nog een plus (4,4%), maar bij de overige winkels was het - na een reeds slechte januarimaand - (-22,3%) opnieuw om te huilen: Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, daalden met 'slechts' 12,7% (december +1,4%), dramatisch waren de omzetten van Consumentenelektronica en witgoed -32,6% (december -18,4%) en Meubels en woninginrichting -38,1% (december -10,6%).
Nog schrijnender waren de scores van Recreatie-artikelen (-43,3%), Schoenen en lederwaren (-54,2%) en Kleding (-61,5%).

De groei van de online omzet steeg wel explosief: via pure webshops werd in januari 65,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een recordplus van een ongelooflijke 128,7%%, totaal kwam uit op 92,1%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Nieuwe voorzitter BVDM
Het Handelsverband Möbel und Küchen (BVDM) heeft Dirk Tesch gekozen als nieuwe voorzitter.
lees verder
Groei studenten ambacht
Het aantal studenten voor de opleidingen tot Interieurvakman groeit verder door: de hoeveelheid instromers in 2025 is opnieuw hoger dan het jaar daarvoor.
lees verder
Rust en overzicht in de keuken
[Sponsored artikel] - De keuken is vaak een centrale plek waar allerlei zaken samenkomen. Dat zorgt er al snel voor dat het aanrecht helemaal vol staat. Om rust en overzicht te creëren: volg deze stappen om te ontrommelen.
lees verder
Ontmoeting centraal op beurs
Jong talent en gevestigde merken samen in één designlandschap tijdens de beurs Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven.
lees verder
Pastoe bundelt drie designlabels
Spectrum, Rietveld Originals en Atelier Artiforte worden onder de naam Pastoe samengebracht. Zo ontstaat één Nederlands designmerk en een overkoepelende collectie die ruim een eeuw Nederlands design bundelt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden