Bjelin neemt Välinge over

Zaterdag 25 januari 2025

Vloerenproducent Bjelin Groep heeft de industriële divisie van Välinge overgenomen, het deel dat Woodura vloeren produceert en distribueert.
Bjelin neemt Välinge over

Bjelin Groep heeft 100% van de aandelen verworven in de industriële divisie van de Zweedse Välinge Groep. Deze divisie produceert en distribueert vloeren op basis van de 'Woodura'-technologie van Välinge Innovation. Bjelin Group is volledig eigendom van Pervanovo Invest, de meerderheidsaandeelhouder van Välinge Group.

 

De industriële divisie van Välinge omvat productielocaties in Zweden en Kroatië, verkoopbedrijven voor vloerbedekking in Noord-Amerika, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, en de Kroatische meubelfabrikant Spinvalis. De betrokken bedrijfslocaties zullen nu worden geïntegreerd in de industriële activiteiten van de Bjelin Groep. Deze strategische stap is bedoeld om de positie van Välinge Innovation te versterken als internationaal actief bedrijf op het gebied van innovatie, licenties, ondersteuning en levering van componenten en machines. De overname zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2025 worden afgerond, afhankelijk van de voorwaarden voor closing en wettelijke goedkeuringen, aldus het bedrijf.

 

Niclas Håkansson, ceo van Välinge Innovation, zegt: 'Onze samenwerking om de productie uit te breiden met onze op poeder gebaseerde oppervlaktetechnologieën is nu afgerond. Välinge zal voorop blijven lopen op het gebied van innovatie, productontwikkeling en licenties en zich richten op het zijn van de meest betrouwbare partner in de industrie op deze gebieden. Bjelin Groep wordt een belangrijke licentiehouder met een sterke betrokkenheid bij onze belangrijkste technologieën, waardoor de marktvraag naar een aantal van onze innovaties zal toenemen, met name naar de op 'Wooddura' en 'Nadura' gebaseerde oppervlakken.'

 

Strategische partner investeert in de Bjelin Groep

De wereldwijde Amerikaanse investeringsmaatschappij Strategic Value Partners, LLC (SVP) heeft een investering van € 200 miljoen gedaan in Bjelin Group ter ondersteuning van de groeidoelstellingen voor de lange termijn. Bjelin Group is volledig eigendom van de Välinge oprichtersfamilie Pervan. De investering ondersteunt de overname van de industriële divisie van de Välinge Group.

 

Darko Pervan, voorzitter en oprichter van Bjelin Group, zegt: 'Onze samenwerking met SVP is meer dan een financiële investering. Bjelin Industries heeft een belangrijke relatie met SVP's portfoliobedrijf Pfleiderer, een toonaangevende fabrikant van hoogwaardige samengestelde houtproducten, waaronder HDF, dat wordt gebruikt als de kern in onze Woodura vloeren, laminaat voor keukens, meubels en bouwtoepassingen. We zijn enthousiast over het potentieel om de samenwerking tussen Pfleiderer en Bjelin uit te breiden met een breed scala aan potentiële commerciële en technische samenwerkingsmogelijkheden.'



Links

www.bjelin.com
www.valinge.com

Tags

nieuws, interieur, overname, investering, innovatie, technologie, vloeren, oppervlaktes, licentie, licentiehouder, investeringsmaatschappij, groei, doelstellingen, oprichters, familie, divisie, samenwerking, #bjelin, #välinge, #svp, #woodura, #nadura

Gerelateerd nieuws
Opgeruimd staat netjes!
[Sponsored artikel] - Is het in huis vies of rommelig, dan kom je maar moeilijk tot rust. Doe er regelmatig wat aan, anders verwaarloos je je woning teveel om lekker te kunnen wonen. Maar hoe houd je je huis netjes?
lees verder
Versterking Comafin groep
Comafin Groep versterkt formuleteams van De Woonspecialist en Thuisin met twee nieuwe formulemanagers.
lees verder
Duurzaamheid leidraad kantoorinrichting
[Sponsored artikel] - Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in hoe kantoren worden ingericht. Dat komt niet alleen door wetgeving, maar ook door groeiend bewustzijn over klimaat en gezondheid.
lees verder
 
Ambacht als collectieve kracht
lees verder
Innovatie in textielverwerking
De beurs Texprocess 2026 in Frankfurt biedt een strategisch kompas voor investeringen in textielverwerking en wordt tegelijk georganiseerd met de Techtextil.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden