Bestedingen groeien, vertrouwen top

Donderdag 20 oktober 2016

Nederlandse consumenten hebben in augustus 2016 1,0% meer uitgegeven dan vorig jaar. En het consumentenvertrouwen staat op hoogste punt in ruim 9 jaar.
Bestedingen groeien, vertrouwen top
Bestedingen groeien, vertrouwen top Bestedingen groeien, vertrouwen top

Consumenten gaven aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen 1,6% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Aan voedings- en genotmiddelen werd 0,4% meer besteed en 0,2% meer aan overige goederen zoals motorbrandstoffen. Duurzame goederen stabiliseerden, zo meldde het CBS vandaag.

Vorige week meldden we al dat de detailhandel in augustus 1,5% meer heeft omgezet dan in dezelfde maand een jaar eerder.

Het consumentenvertrouwen steeg opnieuw, met 4 punten en komt uit op 12. De indicator voor het vertrouwen bereikt hiermee de hoogste waarde na augustus 2007. Vooral de koopbereidheid neemt sterk toe. Verder oordelen consumenten iets positiever over het economisch klimaat.

Met 12 ligt het consumentenvertrouwen in oktober ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

Ook de koopbereidheid neemt in oktober sterk toe: 7, tegen 2 in september. Consumenten zijn vooral veel positiever over hun toekomstige financiële situatie. Verder is het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen 12 maanden minder negatief en vinden consumenten de tijd een stuk gunstiger voor het doen van grote aankopen.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden