Balta stopt deel productie

Donderdag 19 maart 2020

Tapijtfabrikant Balta legt vier van de zes Belgische fabrieken stil. Het bedrijf stelt dat het door de lockdown op het Europese continent door corona met een terugloop van de bestellingen van vooral losse karpetten te kampen heeft.
Balta stopt deel productie

De Balta Group, bestaande uit de onderdelen Balta Carpets, ITC, Arc Edition, Modulyss, Bentley (USA) en Captiqs, zat eerder al in moeilijkheden en voorzag vorig jaar nog een moeilijk 2019. Desalniettemin had de tapijtproducent uit Sint Baafs-Vijve begin deze maand volgens De Tijd nog laten weten dat er een kentering in zicht zou zijn.

Nu, nog geen twee weker later is de situatie volledig anders. De drastische maatregelen om het virus in te dammen gaan heel zwaar op de economische activiteit drukken. Daarom grijpt Balta in met een tijdelijke stop van de productie in verschillende fabrieken om de kosten te drukken.

Balta heeft volgens De Tijd door veel tegenslagen en eigen blunders een gevaarlijk hoge schuldenlast en krimpende bedrijfswinst. Exclusief leaseschulden bedroegen financiële schulden eind 2019 vier keer de jaarlijkse brutobedrijfswinst (ebitda).

Het bedrijf verkocht in januari twee fabrieken om cash te genereren voor een af te lossen lening in september. Dat is niet gebruikelijk en zorgde bij beleggers voor onrust: het aandeel daalde vandaag naar een diepterecord van € 1,30, zo'n 90% onder de intekenprijs bij de beursgang in juni 2017. Die was volgens ex-eigenaar Philip Balcaen toen al veel te hoog, wat nu wel bewaarheid is geworden.



Links

www.arcedition.com
www.baltagroup.com
www.bentleymills.com
www.captiqs.com
www.itccarpets.com
www.modulyss.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, vloer, vloerbedekking, tapijt, kamerbreed, pvc, lvt, vinyl, stroken, strook, click, klik, plank, parket, tegel, stoffering, leggen, tapijttegel, #arcedition, #baltagroup, #bentleymills, #captiqs, #itccarpets, #modulyss

Gerelateerd nieuws
 
Samenwerking I4F en Vicstairs
lees verder
Verkoop Belgische winkels Leenbakker
Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
lees verder
Brinker organiseert Trendevent
Zes interieurmerken slaan dit najaar de handen ineen met Together On Trend in Bemmel. Het gezamenlijke event moet retailers en interieurprofessionals in oktober een compact en inspirerend overzicht geven van actuele collecties, trends en combinaties.
lees verder
Vertrek Desmet bij Unilin
Unilin bevestigt het nieuws dat Ruben Desmet, general manager laminate flooring, vertrekt bij het bedrijf.
lees verder
De Woonindustrie staat als een huis
Tijdens de Najaarsvakdagen op 7,8,9 en 15 & 16 september 2025 presenteert De Woonindustrie vlakbij Utrecht een krachtig aanbod van gevestigde merken én nieuwe spelers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden