Axolight in beweging

Vrijdag 14 mei 2021

Verlichtingsbedrijf Axolight brengt een lineaire en modulaire lamp op de markt die volgens de firma voldoet aan de creatieve behoeften van architecten en ontwerpers door esthetiek, technologie en functionaliteit te combineren.
Axolight in beweging
Axolight in beweging Axolight in beweging Axolight in beweging

Pivot van Axolight is een nieuwe lineair en modulair plafond- en ophangverlichtingssysteem, ontstaan vanuit een samenwerking met de Japanse ontwerper Ryosuke Fukusada, die al de Alysoid-lamp maakte voor Axolight.

 

De Pivot-lamp is het resultaat van de ontmoeting tussen Axolight's constante technische onderzoek en het minimalisme en uit Japan. De schoonheid van Pivot ligt volgens het bedrijf in de eindeloze stilistische en lichtgevende mogelijkheden die gecreëerd kunnen worden met één enkel lichtpunt. Het is een ​decoratieve binnenlamp geworden die desondanks een uiterst technisch en architecturaal karakter heeft.

 

Het ontwerp begon met een set buizen die zich aftakten van de lichtbronnen. De esthetiek van deze lamp is ook geïnspireerd op de hishaku, een bamboe of houten waterlepel die in Japan wordt gebruikt om handen te wassen en zichzelf te zuiveren voordat je een heiligdom binnengaat. Het heeft een simpele, slanke uitstraling. In de plafondversie wordt elke lampbehuizing van het Pivot-systeem gekenmerkt door drie onderling verbonden ondersteunende elementen: een kleine cilinder, waarvan de vorm doet denken aan de Japanse hishaku, die de LED-bron en een lens bevat, twee roterende ringen (elk slechts 1,5 cm hoog) die, bovenop elkaar geplaatst, de verbinding mogelijk maken van elke afzonderlijke lichtbron met twee buisvormige metalen kabelgoten dankzij een inlaatopening, waardoor een modulair en lineair systeem tot leven komt. De totale vrijheid van rotatie van de twee over elkaar geplaatste ringen stelt het systeem in staat om eindeloze geometrische vormen te creëren en licht te brengen waar je maar wilt.

 

In de standaardversie biedt elk systeem plaats aan twee tot tien lichtbronnen. De individuele buisvormige kabelgoten zijn 35, 65 en 100 cm lang. Het systeem - dat standaard tot 10 meter kan worden verlengd - is ontworpen om eenvoudig te verlengen of in te korten. Elke lichtspot heeft een dimbaar vermogen van ongeveer 9 W (ongeveer 700 lumen). Door de standaardlenzen bereikt de lichtbundel een openingshoek van 38 of 12 graden. Het zal ook mogelijk zijn om de lichtvlekken aan te passen met lenzen voor extra lichtstralen en LED-bronnen met verschillende kleurtemperaturen. De LED-drivers zijn ondergebracht in een enkele plafondkap en voeden het hele systeem.

 

De lamp is verder compatibel met Jewel Mono door Studio Yonoh, Liaison door Sara Moroni, Urban mini door Dima Loginoff en Virtus door Manuel Vivian. Wit, zwart en greige zijn de drie standaardafwerkingen van de Pivot-collectie.

 

Globa Finance uit Brussel is agent in België, Werner Peters Agenturen uit Houten in Nederland, beide hebben geen website.



Links

www.axolight.it

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, hospitality, residentieel, kantoor, verlichting, designverlichting, licht, lamp, hanglamp, pendel, plafondlamp, #axolight, #pivot, #Ryosukefukusada

Gerelateerd nieuws
Kennispartnerschap Messe Frankfurt
Messe Frankfurt versterkt haar kennisplatform Building. Technology. Solutions. met een strategische samenwerking met adviesbureau Frost & Sullivan. Zowel de vakbeurzen Light+Building als ISH profiteren van de inhoudelijke verdieping.
lees verder
De Woonindustrie staat als een huis
Tijdens de Najaarsvakdagen op 7,8,9 en 15 & 16 september 2025 presenteert De Woonindustrie vlakbij Utrecht een krachtig aanbod van gevestigde merken én nieuwe spelers.
lees verder
Showup najaar 2025 trends
Over enkele weken vindt de najaarseditie van Showup plaats, ditmaal in de Sugarfactory in Halfweg. De beurs brengt weer een breed palet aan gevestigde merken, nieuwe labels, ontwerpers en agenten samen. Bezoekers doen daarnaast kennis op over de nieuwste kleuren- en materialentrends.
lees verder
Trendz: variatie voor inspiratie
[Sponsored artikel] - Ontdek tijdens Trendz Najaar 2025 in de Evenementenhal in Gorinchem de kracht van variatie voor inkoop en inspiratie: voor ieder wat wils.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden