Axolight deel van Italian Design Brands

Woensdag 05 januari 2022

Italian Design Brands (IDB), de Italiaanse 'hub' van hoogwaardige meubels en design, heeft zijn achtste deal gesloten met de entree van Axolight, het verlichtingsbedrijf met hoofdkantoor in Italië en de Verenigde Staten.
Axolight deel van Italian Design Brands

De overeenkomst voorziet in een eerste toetreding van Italian Design Brands (IDB) in het kapitaal van Axolight via een minderheidsbelang, dat in de komende twee jaar zal worden vergroot volgens vooraf bepaalde overeenkomsten tussen de partijen. Giuseppe Scaturro, Managing Director van Axolight, zal aan het hoofd van het bedrijf blijven staan en ook een belangrijke aandeelhouder blijven. Tegelijkertijd zal hij kunnen rekenen op de steun en synergieën die voortvloeien uit het behoren tot IDB, met ambitieuze doelstellingen zoals de toekomstige beursnotering.

 

De deal is van groot strategisch belang voor IDB, waardoor de groep zijn internationale aanwezigheid verder kan consolideren. Axolight, met hoofdzetel in Scorzé (Venezia), heeft een sterke aanwezigheid in het buitenland, met een exportquotum van ongeveer 85% van zijn omzet. De belangrijkste markt is Noord-Amerika, waar het bedrijf aanwezig is met Axolight USA, gevestigd in Danbury (Connecticut) en 100% eigendom van Axolight.

 

Met de komst van Axolight telt de groep acht portfoliobedrijven waaronder verlichtingsbedrijven Davide Groppi en Flexalighting. In het eerste semester van 2021 noteerden de bedrijven een groei van 74% in vergelijking met dezelfde periode van 2020 en van 39% in vergelijking met pre-pandemie 2019. Giorgio Gobbi, Managing Director van IDB: 'Het assortiment Axolight-producten is de perfecte verrijking voor ons aanbod in de verlichtingswereld en stelt ons in staat om nog concurrerender te zijn in de contractsector, met name in bedrijfs- en horecaprojecten, waar de kenmerken en ervaring van Axolight de belangrijkste succesfactoren zijn.'



Links

www.axolight.it
www.italiandesignbrands.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, hospitality, residentieel, kantoor, verlichting, designverlichting, licht, lamp, hanglamp, pendel, plafondlamp, overname, koop, verkocht, bedrijfsovername, fusie, samenwerking, acquisitie, acquisition, acquired, merger, #axolight,

Gerelateerd nieuws
Vurige lampencollectie
Tijdens de Milano Design Week presenteert Masiero in zijn showroom de nieuwe Naar-collectie, ontworpen door Scatter d. In de serie hang-, wand- en tafellampen staan materiaalexpressie en lichtwerking centraal.
lees verder
Fonq failliet verklaard
De rechtbank in Utrecht heeft op vrijdag 27 maart 2026 het faillissement uitgesproken over Fonq Groep en Fonq.nl Daarmee komt een einde aan de zelfstandige voortzetting van het online woonplatform, na een korte periode van surseance van betaling.
lees verder
 
Hanglampen van lava-afval
lees verder
Investeer in gezonde binnenstad
Aandacht van bestuurders voor het centrum is een groot cadeau stelt Inretail, met een oproep voor een integrale centrumaanpak.
lees verder
800 Banen minder bij Ikea
De ingka Group kondigt een vereenvoudigde organisatiestructuur aan om de lange termijn ambities waar te maken, waarbij 800 functies komen te vervallen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden