Architect@Work: duurzaam bouwen

Dinsdag 27 augustus 2024

Op 11 en 12 september 2024 vindt de beurs Architect@Work plaats in Rotterdam Ahoy. Ook ditmaal zijn er diverse inspirerende lezingen over innovatieve en duurzame ontwerpen door gerenommeerde sprekers uit de architectuurwereld.
Architect@Work: duurzaam bouwen

Op de eerste dag komen Marjan Ketner (Copijn Landschapsarchitecten), Jille Koop (Rijksvastgoedbedrijf), Dirk Somers (Bovenbouw) en Jan Nauta (Studio Nauta).

 

Marjan Ketner bespreekt hoe steden klimaatbestendiger kunnen worden door de natuur te integreren in stedelijke omgevingen. Ze zal voorbeelden presenteren zoals de tropische tuin van Hotel Jakarta en de groene gevels van het Sawa-project. Het centrale thema is hoe flora, fauna en mensen samen kunnen bestaan in een stad die voorbereid is op klimaatverandering.

Jan Nauta bespreekt de mogelijkheden van bouwen met natuurlijke en biobased materialen, zoals hout en stampleem. Hij pleit voor een toekomst waarin gebouwen voornamelijk worden opgebouwd uit lokaal beschikbare, duurzame grondstoffen.

 

De tweede dag kunnen de bezoekers presentaties bijwonen van Caro van de Venne (Nudus), Ron Bakker (PLP Architecture), en Don Murphy (VMX Architects).

 

Ron Bakker van PLP Architecture introduceert het concept van het 'Symbiocene' een periode waarin architectuur volledig samenwerkt met natuurlijke systemen. Hij onderzoekt hoe gevels kunnen bijdragen aan deze symbiotische relatie, door bijvoorbeeld lucht te zuiveren of energie op te wekken, en hoe dit een transformatie kan betekenen voor toekomstige bouwprojecten​.

Don Murphy (VMX Architects) bespreekt in zijn lezingBouwen voor ergens, niet nergens’ de principes van gevelontwerp. Hij zal onder andere ingaan op zijn project The Puls of Amsterdam op de Zuidas, waar een opvallend gefacetteerde gevel is gerealiseerd.

 

Meer informatie over andere spekers en het thema 'Super Skin' is in dit artikel te lezen.

Toegangkaarten, klik hier.



Links

www.architectatwork.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, exposanten, architecten, binnenhuisarchitekt, interieuradviseurs, projecten, ontwerp, design, producten, sprekers, programma, evenement, organisatie, thema, #architectatwork, #rotterdamahoy

Gerelateerd nieuws
Tips voor minder tijd voor onderhoud
[Sponsored artikel] - Het is fijn om in een huis te wonen dat schoon en opgeruimd is. Toch kan onderhoud in huis een hoop tijd kosten. Maar er zijn manieren om het onderhoud te beperken en je huis toch schoon te houden.
lees verder
Groei maart 2026 omzet woninginrichting
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit met bijna 1% in maart 2026 ten opzichte van dezelfde maand het jaar ervoor, waarbij de consumptie van duurzame goederen sterker groeit.
lees verder
Koeka failliet
Over Koeka, een handelsfirma in knuffelzachte babyproducten uit Weesp, is begin deze week het faillissement uitgesproken. Het bedrijf leverde ledikantjes, reiswiegen, dekens en kleding voor baby's.
lees verder
 
Nieuwe naam Onderhoudnl
lees verder
Broos herstel woonbranche
Nederlanders geven minder uit aan woonartikelen. Woonwinkels kampen daardoor met dalende rendementen of gaan failliet en zijn zoekende naar nieuwe wegen om de omzet te verhogen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden