Architect@Work: duurzaam bouwen

Dinsdag 27 augustus 2024

Op 11 en 12 september 2024 vindt de beurs Architect@Work plaats in Rotterdam Ahoy. Ook ditmaal zijn er diverse inspirerende lezingen over innovatieve en duurzame ontwerpen door gerenommeerde sprekers uit de architectuurwereld.
Architect@Work: duurzaam bouwen

Op de eerste dag komen Marjan Ketner (Copijn Landschapsarchitecten), Jille Koop (Rijksvastgoedbedrijf), Dirk Somers (Bovenbouw) en Jan Nauta (Studio Nauta).

 

Marjan Ketner bespreekt hoe steden klimaatbestendiger kunnen worden door de natuur te integreren in stedelijke omgevingen. Ze zal voorbeelden presenteren zoals de tropische tuin van Hotel Jakarta en de groene gevels van het Sawa-project. Het centrale thema is hoe flora, fauna en mensen samen kunnen bestaan in een stad die voorbereid is op klimaatverandering.

Jan Nauta bespreekt de mogelijkheden van bouwen met natuurlijke en biobased materialen, zoals hout en stampleem. Hij pleit voor een toekomst waarin gebouwen voornamelijk worden opgebouwd uit lokaal beschikbare, duurzame grondstoffen.

 

De tweede dag kunnen de bezoekers presentaties bijwonen van Caro van de Venne (Nudus), Ron Bakker (PLP Architecture), en Don Murphy (VMX Architects).

 

Ron Bakker van PLP Architecture introduceert het concept van het 'Symbiocene' een periode waarin architectuur volledig samenwerkt met natuurlijke systemen. Hij onderzoekt hoe gevels kunnen bijdragen aan deze symbiotische relatie, door bijvoorbeeld lucht te zuiveren of energie op te wekken, en hoe dit een transformatie kan betekenen voor toekomstige bouwprojecten​.

Don Murphy (VMX Architects) bespreekt in zijn lezingBouwen voor ergens, niet nergens’ de principes van gevelontwerp. Hij zal onder andere ingaan op zijn project The Puls of Amsterdam op de Zuidas, waar een opvallend gefacetteerde gevel is gerealiseerd.

 

Meer informatie over andere spekers en het thema 'Super Skin' is in dit artikel te lezen.

Toegangkaarten, klik hier.



Links

www.architectatwork.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, exposanten, architecten, binnenhuisarchitekt, interieuradviseurs, projecten, ontwerp, design, producten, sprekers, programma, evenement, organisatie, thema, #architectatwork, #rotterdamahoy

Gerelateerd nieuws
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Consument in juni 2026 nog erg negatief
lees verder
Behoud personeelskorting
Diverse brancheorganisaties pleiten bij de Nederlandse regering om de regeling voor personeelskorting niet te schrappen.
lees verder
Interieurprofessionaldag tweejaarlijks
De Interieurprofessionaldag krijgt vanaf 2027 een nieuwe opzet. De jaarlijkse frequentie wordt verlaagd naar een tweejaarlijks evenement met meer ruimte voor beleving en verdieping.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden