1 miljoen nieuwe online kopers

Woensdag 23 juni 2021

In het eerste kwartaal van 2021 zijn er 1 miljoen nieuwe online kopers bijgekomen, daarnaast is het gemiddeld besteed bedrag per online koper sterk gestegen.
1 miljoen nieuwe online kopers

Dit blijkt uit onderzoek van GfK, in opdracht van Thuiswinkel.org en Retail Insiders, in samenwerking met PostNL, Betaalvereniging Nederland en Currence.

 

Er zijn in de periode 91,6 miljoen online aankopen gedaan, een stijging van 31% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Samen waren deze aankopen goed voor € 7,7 miljard.

 

Als men kijkt naar de online bestedingen aan producten, dan zien we dat het aandeel van de e-commercebranche in de totale detailhandelsector op ruim 22% ligt. Dat is het hoogste percentage ooit gemeten, want normaal schommelde dat rond de 10% procent, vertelt Marlene ten Ham, directeur Thuiswinkel.org op Emerce.

 

De groei van 34% bij Nederlandse webwinkels is beduidend hoger dan bij internationale webwinkels (+10%). Dat komt natuurlijk grotendeels doordat niet-essentiele winkels noodgedongen dicht waren.

 

Uit het onderzoek blijkt ook dat meer consumenten dan vorig jaar hun online bestedingen over de grens doen. Maar het is wel opvallend dat ze in totaal minder uitgeven. Nederlanders kopen dus iets minder over de grenzen heen. Vorig jaar ging het om € 681 miljoen, dit jaar om € 635 miljoen.

 

Het aandeel van Ideal als betaalwijze voor online aankopen binnen Nederland is ook dit kwartaal weer blijvend hoog: voor 69% van de online aankopen en 60% van de online bestedingen is Ideal gebruikt. Hierbij neemt creditcard en machtiging als betaalwijze af. Ook bij de cross-border aankopen is Ideal het meest gebruikte betaalmiddel, met een aandeel van 50% van het aantal aankopen.



Links

www.thuiswinkel.org
www.retailinsiders.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, economie, online, verkoop, winkel, winkelen, retail, shop, shoppen, internet, cijfers, lockdown, #thuiswinkel, #retailinsiders

Gerelateerd nieuws
Nederlandse inflatie daalt langzaam
De inflatie in Nederland is in oktober uitgekomen op 3,1%, een verdere daling ten opzichte van september. Toch blijft de inflatie in Nederland relatief hoog.
lees verder
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder
 
De beleving van licht
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden