Zes jaar cel ex-manager Steinhoff

Donderdag 16 mei 2024

Het boekhoudschandaal Steinhoff blijft voortduren. Opnieuw moet een ex-manager de gevangenis in wegens belastingontduiking.
Zes jaar cel ex-manager Steinhoff

Moebelkultur meldt dat de oud-manager van Steinhoff veroordeeld is tot zes jaar gevangenisstraf en een boete van € 252.000 wegens belastingontduiking (720 maal het dagtarief van € 350). De 65-jarige hoefde echter 'slechts' vier jaar van de gevangenisstraf uit te zitten, omdat het onderzoek zo lang had geduurd.

 

De ex-zaakvoerder werd ervan beschuldigd tussen oktober 2008 en augustus 2012 valse verklaringen te hebben afgelegd bij de fiscus. Dit resulteerde, zo berekende de rechtbank, in een fiscaal verlies van € 6,7 miljoen. De 65-jarige had bekend dat hij opzettelijk de balanswaarden had vervalst, maar dat hij de impact op de belasting niet had gerealiseerd.

 

Bij de straf werd ook rekening gehouden met twee eerdere veroordelingen van de zakenman in verband met particuliere belastingontduiking van € 2,9 miljoen en onjuistheden in balansen. Deze eerdere straffen werden door het huidige vonnis nietig verklaard. Hoewel het nieuwe vonnis nog niet juridisch bindend is, markeert de beslissing van de rechtbank een voorlopig eindpunt in een van de aspecten van het Steinhoff-schandaal, dat ooit werd beschouwd als de op een na grootste meubelgigant van Europa als gevolg van zijn balansmanipulaties in 2017.

 

Bijna twee maanden geleden pleegde de ex-topman van Steinhoff zelfmoord, nadat hij veroordeeld was tot een boete van ruim € 20 miljoen.



Links

www.steinhoffinternational.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, slapen, slaap, slaapkamer, bed, ledikant, bedtextiel, overtrek, boxspring, meubel, tafel, zitmeubel, kast, bijzettafel, salontafel, kapstok, stoel, eetkamer, fauteuil, dressoir, trends, woontrends, interieurtrends, overname, koop, verkoop, acquisitie, schulden, reorganisatie, surseance, personalia, overleden, zelfmoord, zelfdoding, #steinhoff, #steinhoffinternationa

Gerelateerd nieuws
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
Archeo speelt met imperfectie
Magis presenteerde de nieuwe Archeo-collectie van Jaime Hayon tijdens de Milan Design Week 2026. De serie bestaat uit multifunctionele objecten die balanceren tussen sculptuur, bijzettafel en kruk.
lees verder
 
Sail - akoestiek en indeling
lees verder
Toch weer nieuwe baan
Bram Kropmans is een jaar met pensioen geweest, maar heeft besloten om weer aan de slag te gaan bij Cartel Bedding.
lees verder
Heropening Goossens Nuenen
Goossens Wonen & Slapen heropent eind mei zijn compleet vernieuwde woon- en slaapwinkel in Nuenen.

lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden