XXXLutz aast op Home24

Vrijdag 07 oktober 2022

Ikea, maak je borst maar nat, zo berichten verschillende media. Oostenrijkse meubelretailer XXXLutz wil Duitse online meubelspeler Home24 kopen. Het bedrijf heeft een bod gedaan van € 250 miljoen.
XXXLutz aast op Home24

Andreas Seifert wil met XXXLutz de nummer één worden in de Duitse meubelhandel. Alleen Ikea gaat hem voor, verder heeft het bedrijf een steeds grotere positie voor zichzelf veroverd. Niet zonder de nodige conflicten overigens, met werknemers en andere bedrijven. In dit alles blijft Seifert zelf een mysterie, hij laat zich de laatste jaren zelfs niet meer fotograferen. Als hij in een rechtbank moet verschijnen schermt hij zijn gezicht af, bij overnames komt hij meestal zelf niet eens aan tafel.

 

Tot zover de achtergrond. Met € 250 miljoen wil XXXLutz alle aandelen van Home24 in bezit krijgen. De aandeelhouders reageren positief op het bod. Het managementteam van Home24 zou aanblijven, terwijl het hoofdkantoor in Berlijn blijft. Ceo Marc Appelhoff van Home24, die onlangs nog de nieuwe marktplaats uitbreidde, ziet de overname wel zitten: 'Voor ons als managementteam was het vooral belangrijk dat XXXLutz de visie van Home24 deelt en actief ondersteunt, ons bijstaat in de uitvoering ervan en ons als zelfstandig bedrijf wil laten opereren. We zijn ervan overtuigd dat we samen met XXXLutz onze robuustheid en slagkracht in de meubelmarkt aanzienlijk zullen vergroten.'



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, duitsland, frankrijk, dachregio, overname, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
Retail onder druk kabinetsbeleid
Het Nederlandse kabinet vergroot druk op de retail met de nieuwe miljoenennota, zo stellen een aantal brancheverenigingen (waaronder Inretail) in een verklaring.
lees verder
Nieuwe namen voor Brussel
Meubelbeurs Brussel krijgt van 8 tot en met 11 november verschillende nieuwe namen en collecties op de beursvloer. Onder meer Theuns, Novomera, AJ Living en Pilloking laten zien waarmee zij het nieuwe meubelseizoen ingaan.
lees verder
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder
Zuiver laat meubels meebewegen
Zuiver introduceert een nieuwe collectie binnen de campagne ‘Made for Every Moment’. Nieuwe uitvoeringen van bekende stoelen, een lampencollectie en een booglamp sluiten aan bij het idee dat meubels door de jaren heen van plek en functie kunnen veranderen.
lees verder
 
BNI aan boord bij River Event
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden