XXXLutz aast op Home24

Vrijdag 07 oktober 2022

Ikea, maak je borst maar nat, zo berichten verschillende media. Oostenrijkse meubelretailer XXXLutz wil Duitse online meubelspeler Home24 kopen. Het bedrijf heeft een bod gedaan van € 250 miljoen.
XXXLutz aast op Home24

Andreas Seifert wil met XXXLutz de nummer één worden in de Duitse meubelhandel. Alleen Ikea gaat hem voor, verder heeft het bedrijf een steeds grotere positie voor zichzelf veroverd. Niet zonder de nodige conflicten overigens, met werknemers en andere bedrijven. In dit alles blijft Seifert zelf een mysterie, hij laat zich de laatste jaren zelfs niet meer fotograferen. Als hij in een rechtbank moet verschijnen schermt hij zijn gezicht af, bij overnames komt hij meestal zelf niet eens aan tafel.

 

Tot zover de achtergrond. Met € 250 miljoen wil XXXLutz alle aandelen van Home24 in bezit krijgen. De aandeelhouders reageren positief op het bod. Het managementteam van Home24 zou aanblijven, terwijl het hoofdkantoor in Berlijn blijft. Ceo Marc Appelhoff van Home24, die onlangs nog de nieuwe marktplaats uitbreidde, ziet de overname wel zitten: 'Voor ons als managementteam was het vooral belangrijk dat XXXLutz de visie van Home24 deelt en actief ondersteunt, ons bijstaat in de uitvoering ervan en ons als zelfstandig bedrijf wil laten opereren. We zijn ervan overtuigd dat we samen met XXXLutz onze robuustheid en slagkracht in de meubelmarkt aanzienlijk zullen vergroten.'



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, duitsland, frankrijk, dachregio, overname, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
Sterke stijging prijs koopwoningen
Een koopwoning in Nederland kostte in 2025 gemiddeld € 480.000, een stijging van ruim € 29.000 ten opzichte het jaar ervoor. Zo medlt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
Maison&Objet naar de basis
Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
lees verder
Weer comeback Habitat
Het woonmerk Habitat is opnieuw bezig om een comeback te maken in Europa. Er is onder andere een Nederlandse webshop is in aantocht.
lees verder
Webinar met Lidewij Edelkoort
Het Trendinstituut organiseert op dinsdag 11 maart een webinar met trendforecaster Lidewij Edelkoort. Tijdens de online sessie blikt ze terug op actuele maatschappelijke ontwikkelingen en geeft een vooruitblik op verschuivingen binnen wonen, interieur en design.
lees verder
Profilering Nederlandse textielsector
Nederland profileert zich eind april met circulair textiel met een eigen landenpaviljoen tijdens de internationale technisch textielbeurs Techtextil in de Messe Frankfurt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden