XXXLutz aast op Home24

Vrijdag 07 oktober 2022

Ikea, maak je borst maar nat, zo berichten verschillende media. Oostenrijkse meubelretailer XXXLutz wil Duitse online meubelspeler Home24 kopen. Het bedrijf heeft een bod gedaan van € 250 miljoen.
XXXLutz aast op Home24

Andreas Seifert wil met XXXLutz de nummer één worden in de Duitse meubelhandel. Alleen Ikea gaat hem voor, verder heeft het bedrijf een steeds grotere positie voor zichzelf veroverd. Niet zonder de nodige conflicten overigens, met werknemers en andere bedrijven. In dit alles blijft Seifert zelf een mysterie, hij laat zich de laatste jaren zelfs niet meer fotograferen. Als hij in een rechtbank moet verschijnen schermt hij zijn gezicht af, bij overnames komt hij meestal zelf niet eens aan tafel.

 

Tot zover de achtergrond. Met € 250 miljoen wil XXXLutz alle aandelen van Home24 in bezit krijgen. De aandeelhouders reageren positief op het bod. Het managementteam van Home24 zou aanblijven, terwijl het hoofdkantoor in Berlijn blijft. Ceo Marc Appelhoff van Home24, die onlangs nog de nieuwe marktplaats uitbreidde, ziet de overname wel zitten: 'Voor ons als managementteam was het vooral belangrijk dat XXXLutz de visie van Home24 deelt en actief ondersteunt, ons bijstaat in de uitvoering ervan en ons als zelfstandig bedrijf wil laten opereren. We zijn ervan overtuigd dat we samen met XXXLutz onze robuustheid en slagkracht in de meubelmarkt aanzienlijk zullen vergroten.'



Links

www.home24.com
www.home24.nl
www.xxxlutz.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, duitsland, frankrijk, dachregio, overname, #home24, #xxxlutz

Gerelateerd nieuws
 
Van der Veen nieuwe ceo Eichholtz
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden