Woonbranche blijft plussen

Vrijdag 16 januari 2015

De Nederlandse woninginrichtingsbranche blijft in november de weg omhoog volgen. Voor de vijfde maand op rij hebben winkels in woninginrichtingsartikelen meer verkocht dan in dezelfde maand een jaar eerder. Aldus de gegevens van het CBS vandaag.
Woonbranche blijft plussen

Non-foodwinkels haalden in november een vergelijkbare omzet als een jaar geleden (+0,1%). De prijzen daalden met ongeveer 1 procent, maar dit werd gecompenseerd door een even sterke groei van het volume.

 

Het beeld van de onderliggende non-foodbranches loopt uiteen. Winkels in bovenkleding (-0,7%), textielsupermarkten (-5,9%) en winkels in huishoudelijke artikelen (-7,4%) bleven in de min. Ook doe-het-zelfzaken (-0,3%) verloren, na een paar positieve maanden, in november iets aan omzet. In drogisterijen (+0,2%) en winkels in consumentenelektronica (+0,2%) gaf de klant nog wel meer geld uit dan een jaar eerder, maar de groei was behoorlijk kleiner dan in oktober. De winkels in woninginrichtingsartikelen noteerden opnieuw een duidelijke omzetstijging (+2,5%).

 

Postorderbedrijven en internetwinkels boekten in november bijna 11 procent meer omzet. Daarmee nam de omzet in deze branche ongeveer even sterk toe als in voorgaande maanden. 

 

De totale detailhandel kende in november een omzetkrimp van 0,6 procent. 



Links

www.cbs.nl

Tags

omzet, detailhandel, woninginrichting, winkel

Gerelateerd nieuws
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Lego interieurcollectie
H&M Home en Lego Group slaan de handen ineen voor een verrassende samenwerking: een interieurcollectie speciaal voor kinderkamers. De Lego H&M Home Collection is in de VS en UK al verkrijgbaar.
lees verder
 
Groei detailhandel in juni
lees verder
De Woonindustrie opent het seizoen
Het najaar begint met veel inspiratie tijdens de Najaarsvakdagen 2025 in De Woonindustrie. Het interieurplatform in Nieuwegein organiseert het evenement op 7, 8, 9, 15 en 16 september, met aandacht voor productnieuws, markttrends en netwerkkansen.
lees verder
Incoda: interieur in beweging
De Interieur Collectie Dagen (Incoda), die van 21 tot en met 23 september plaatsvinden in de Evenementenhal in Gorinchem, presenteren dit jaar opnieuw een breed programma waarin vakkennis, innovatie en ontmoeting centraal staan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden