Woninginrichting 1e kwartaal top

Woensdag 05 juni 2019

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal van 2019 3,4% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal in 2018. De interieurbranche doet het ruimschoots beter.
Woninginrichting 1e kwartaal top
Woninginrichting 1e kwartaal top Woninginrichting 1e kwartaal top Woninginrichting 1e kwartaal top

De omzet van de detailhandel is al ruim vijf jaar elk kwartaal hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. In het derde kwartaal van 2017 was het verschil met de omzet van een jaar eerder het grootst met bijna 5%. In het vierde kwartaal van 2013 was de detailhandelsomzet voor het laatst lager (1%).

Non-food kwam totaal op +2,5%, ondanks de daling bij kleding (-0,8%) en vooral speelgoed (-15%!) Vooral meubelwinkels (+4,7 procent) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren) (+8,0 procent) deden goede zaken.

Via pure webshops werd in het eerste kwartaal 12,2% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 23,6%, totaal kwam is uit op 16,6%.

Het vertrouwen van de ondernemers in de detailhandel is begin tweede kwartaal van dit jaar hoger dan bij de start van 2019 en steeg van 4,9 naar 10,9.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Nieuwe directeur CBM
Jelle Boonstra wordt per 1 september de nieuwe directeur van Koninklijke CBM, de Nederlandse Branchevereniging voor Interieurbouw en Meubelindustrie.
lees verder
Elegant comfort in bochtvorm
Gebrüder Thonet Vienna presenteert Kipferl, een nieuwe stoel en armstoel ontworpen door het New Yorkse Antenna Studio. Oorspronkelijk ontworpen voor het Wiener Konzerthaus-restaurant, is Kipferl vanaf Salone del Mobile 2025 onderdeel van de vaste collectie.
lees verder
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder
Eindbod CBM geaccepteerd
Koninklijke CBM heeft een verbeterd eindbod gedaan, waarna acties en landelijke staking van de FNV van de baan zijn.
lees verder
Kleurexplosie in high-end interieurs
Wie genoeg heeft van veilige beige tinten en minimalistische witgrijze paletten, krijgt met het boek Colour Combinations precies het tegengif. Dit nieuwe koffietafelboek draait volledig om kleur. Niet zomaar kleur, maar gedurfde, gelaagde combinaties die luxe interieurs karakter en pit geven.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden