Winst voor belysse

Maandag 10 maart 2025

Hogere marge in Europa bezorgt de West-Vlaamse tapijtgroep Belysse (voorheen Balta) opnieuw winst. De omzet viel wel een stuk lager uit.
Winst voor belysse

De West-Vlaamse textielgroep Belysse boekte vorig jaar een omzet van € 280,4 miljoen, 7% minder dan het jaar voordien. De gecorrigeerde brutobedrijfswinst (ebitda) steeg met een kwart naar € 42,4 miljoen. Netto boekte de beursgenoteerde specialist in tapijttegels luidens het jaarbericht € 0,29 winst per aandeel, waar vorig jaar nog verlies werd geleden.

 

Dit is vooral te danken aan de forse verbetering bij de Europese activiteiten van het bedrijf. Terwijl de omzet in Europa met 10% daalde, verdubbelde de ebitda er ruim tot € 10,4 miljoen. Nog steeds minder dan de Amerikaanse tak, maar wel een forse verbetering t.o.v. 2023.

 

In Europa bleef de marktvraag het volledige jaar 'zwak', vooral in de consumententak. Ook hier bleven de prijzen stabiel. De sterke winstgroei is het gevolg van een verbeterde winstmarge en besparingen op vaste kosten.

 

Bij de Amerikaanse dochter Bentley Mills daalde de omzet met 4%, als gevolg van lagere verkopen in de eerste jaarhelft en stabiele prijzen. In de tweede jaarhelft stabiliseerden de verkoopvolumes in de VS. De winst steeg niettemin met 4,5% omdat 'efficiëntieverbeteringen' de flauwe verkoop compenseerden.

 

Belysse kon zijn nettoschuld met € 10 miljoen verlagen tot € 135 miljoen. Aangezien het bedrijf de schuldafbouw en investeringen als focus heeft, zal men voor 2024 opnieuw geen dividend uitkeren.

 

Ceo James Neuling licht toe: 'Ik wens het team te bedanken voor hun voortdurende inspanningen op vlak van commerciële uitmuntendheid, efficiëntie en kosten terwijl we uitkijken naar het herstel van de markten. De groep heeft goede vooruitgang in het duurzaamheidsprogramma, waarin de CO₂-uitstoot per vierkante meter verder is gereduceerd, het aandeel gecertificeerd gerecycled materiaal is verhoogd en collecties opnieuw zijn gecertificeerd volgens de nieuwste Cradle-to-Cradle normen.'



Links

www.belysse.com

Tags

nieuws, vloeren, interieur, raadvanbestuur, directie, ceo, organisatie, holding, leiderschap, kennis, waarden, doelstellingen, cfo, markt, tapijt, vloerkleden, karpetten, tapijttegels, tegels, personalia, verenigde staten, rendement, marge, verkopen, europa, residentieel, #belysse, #itccarpets, #modulyss, #arcedition, #bentleymills

Gerelateerd nieuws
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder
Plannen voor woningruil dit jaar?
[Sponsored artikel] - Wil je dit jaar graag op vakantie, maar heb je niet veel geld om een vakantie te betalen? Dan is een woningruil misschien interessant voor je.
lees verder
Groei detailhandel in juli
De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
lees verder
 
Veel nieuws bij Unilin
lees verder
Onderzoek toekomst Home Fashion Group
Verschillende media melden dat er een onderzoek is gestart naar de toekomst van Leen Bakker en Kwantum.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden