Wat wordt effect Corona?

Donderdag 24 juni 2021

ING organiseerde onlangs een bijeenkomst met aantal bekende partijen uit de markt over deze vraag. Op LinkedIn gaf Dirk Mulder een kort verslag van de bevindingen.
Wat wordt effect Corona?
Wat wordt effect Corona?

In een interactieve digitale bijeenkomst is onder andere Dirk Mulder van de ING (foto 2) samen met ondernemers uit de home & living branche in gesprek gegaan over de belangrijkste ontwikkelingen in de sector en het effect dat Corona daar op heeft gehad. We zien in de afgelopen periode een enorme groei van e-commerce. Hoe heeft de sector hier op ingespeeld?

Ook ziet de ING veranderingen in de supply chain, waar Corona zijn invloed heeft doen gelden. Daarnaast speelt duurzaamheid een steeds belangrijkere rol. Zorgt corona voor een versnelling of misschien juist wel voor een vertraging? Tenslotte is er gekeken naar de toekomst van de branche en de rol van groothandels hierin.

 

ING organiseerde onlangs deze digitale TalkING met onder andere Fonq.nlZuiver GroupKerstenEssenza HomeNaduviFlinders DesignDe Bommel MeubelenWoonq en Woononline.

Een aantal 'key take-aways':
·      Digitalisering neemt snel aan belang toe. De ontwikkeling is versneld tot wasdom gekomen. Corona heeft ook tijd geboden hier aan te werken. Maar het moet een combinatie zijn van fysiek en online. Organisaties moeten daar op ingericht worden.
·      Verkoop van spullen is in de kern niet duurzaam. Een totaal duurzaam product maken is ook heel lastig. Het wordt dus zoeken naar alternatieven. Grote bedrijven vragen hier steeds meer om. Is onderdeel klant traject. Toeleveranciers moeten hierin mee.
·      Gaat er om het juiste product, op het juiste moment, in de juiste hoeveelheid, op de juiste plek te krijgen. Daar is nog winst te halen. Door Corona meer bewust van de kwetsbaarheid van de keten. Klanten willen hun voorraden afbouwen; Groothandel dus vaker producten op voorraad. Van voorordering naar voorraadhoudend.

 

Belangrijkste vraag vanuit ING voor alle ondernemers in deze branche: Wat doe jij om succesvol te zijn?



Links

www.ing.nl
www.linkedin.com/feed/hashtag/?keywords=dirkinzichtenretailtrade

Tags

Corona, home, living, inzichten, ontwikkelingen, online, keten, groothandel, gesprekken, #ING, #Dirkmulder

Gerelateerd nieuws
Beurstrio start in Frankfurt
De beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld openen vandaag de deuren in Frankfurt.
lees verder
Lichte stijging ondernemersvertrouwen
Het ondernemersvertrouwen in Nederland stijgt licht begin 2026 omdat ondernemers minder negatief zijn over de ontwikkeling van het economische klimaat.
lees verder
 
Orgatec: koers naar oktober
lees verder
Jurylid European Retail Award
RND-directeur Eus Peters treedt toe tot jury van de eind 2024 gelanceerde European Retail Award, een initiatief van EK-Retail voor erkenning van zelfstandige Europese retailers.
lees verder
Doek valt voor Hollandsch Slapen
Het doek is gevallen voor de speciaalbeurs op het gebied van slapen, Hollandsch Slapen. De overgebleven spelers verplaatsen naar verwachting hun podium naar Nieuwegein, waar in het najaar oude tijden zullen herleven met tenten voor de deur!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden