Voorzichtig positieve trendbreuk Beter Bed

Zaterdag 17 mei 2014

Het beursgenoteerde Beter Bed Holding, meldde gisteren wat herstel te zien op de Nederlandse en Spaanse markten, hoewel het concern in het eerste kwartaal nog een flinke winst- en omzetdaling boekte.
Voorzichtig positieve trendbreuk Beter Bed

De omzet van Beter Bed over het eerste kwartaal daalde met bijna zes procent tot 92,7 miljoen euro, terwijl de omzet in winkels die langer dan een jaar open zijn met ruim vier procent kromp. De operationele winst (ebit) ging met meer dan twintig procent omlaag tot 6,4 miljoen euro. Over heel 2013 daalde de omzet van het bedrijf overigens nog met tien procent.

 

In Nederland ging de totale omzet in de eerste drie maanden van het jaar met ruim dertien procent omlaag. Volgens Beter Bed is dat het gevolg van het lage aantal orders in december en januari.

 

Desondanks is nu in Nederland, aldus Beter Bed in zijn handelsupdate van 16 mei jongstleden, ‘een voorzichtig positieve trendbreuk’ te zien, ‘vooral in de ontwikkeling van de orders en in de vergelijkbare groei’. In Spanje is deze trend al vanaf februari merkbaar en is er sprake van ‘een duidelijk omzet- en resultaatherstel’. In maart van dit jaar zei Beter Bed nog niet eerder dan eind 2014 of begin 2015 een opleving te verwachten. In Duitsland blijven de marktomstandigheden overigens lastig, omdat consumenten daar nog steeds weinig geld uitgeven aan hun slaapwensen, zo meldde het bedrijf. 

 

 

 

 



Links

www.beterbedholding.nl

Tags

bed, slapen, omzet

Gerelateerd nieuws
 
Natuurlijk slaapcomfort Ledorm
lees verder
Koeka failliet
Over Koeka, een handelsfirma in knuffelzachte babyproducten uit Weesp, is begin deze week het faillissement uitgesproken. Het bedrijf leverde ledikantjes, reiswiegen, dekens en kleding voor baby's.
lees verder
Broos herstel woonbranche
Nederlanders geven minder uit aan woonartikelen. Woonwinkels kampen daardoor met dalende rendementen of gaan failliet en zijn zoekende naar nieuwe wegen om de omzet te verhogen.
lees verder
Slecht jaar Duitse textielindustrie
Voor de Duitse Textiel- en matrassenindustrie is 2025 opnieuw een moeilijk jaar geweest, met behoorlijke omzetdalingen.
lees verder
Groei in Europese steden
Jysk wil in drie jaar tijd zo’n 100 nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden. In Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, boven op de opening van vorige maand.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden