Voorzichtig positieve trendbreuk Beter Bed

Zaterdag 17 mei 2014

Het beursgenoteerde Beter Bed Holding, meldde gisteren wat herstel te zien op de Nederlandse en Spaanse markten, hoewel het concern in het eerste kwartaal nog een flinke winst- en omzetdaling boekte.
Voorzichtig positieve trendbreuk Beter Bed

De omzet van Beter Bed over het eerste kwartaal daalde met bijna zes procent tot 92,7 miljoen euro, terwijl de omzet in winkels die langer dan een jaar open zijn met ruim vier procent kromp. De operationele winst (ebit) ging met meer dan twintig procent omlaag tot 6,4 miljoen euro. Over heel 2013 daalde de omzet van het bedrijf overigens nog met tien procent.

 

In Nederland ging de totale omzet in de eerste drie maanden van het jaar met ruim dertien procent omlaag. Volgens Beter Bed is dat het gevolg van het lage aantal orders in december en januari.

 

Desondanks is nu in Nederland, aldus Beter Bed in zijn handelsupdate van 16 mei jongstleden, ‘een voorzichtig positieve trendbreuk’ te zien, ‘vooral in de ontwikkeling van de orders en in de vergelijkbare groei’. In Spanje is deze trend al vanaf februari merkbaar en is er sprake van ‘een duidelijk omzet- en resultaatherstel’. In maart van dit jaar zei Beter Bed nog niet eerder dan eind 2014 of begin 2015 een opleving te verwachten. In Duitsland blijven de marktomstandigheden overigens lastig, omdat consumenten daar nog steeds weinig geld uitgeven aan hun slaapwensen, zo meldde het bedrijf. 

 

 

 

 



Links

www.beterbedholding.nl

Tags

bed, slapen, omzet

Gerelateerd nieuws
Ontmoeting centraal op beurs
Jong talent en gevestigde merken samen in één designlandschap tijdens de beurs Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven.
lees verder
Ruim 300 aanmeldingen Imm
De voorbereidingen voor Imm Cologne 2026 zijn in volle gang. De meubelbeurs profileert zich nadrukkelijk als internationale B2B-inkoopbeurs met een focus op marktgerichte oplossingen binnen het thema World of Interiors.
lees verder
Springers Wonen failliet
De high-end interieurwinkel Springers Wonen is eergisteren helaas failliet verklaard. De zaak was gevestigd in het Maliekwartier op de Eerste Korte Baanstraat 7 in Utrecht Oost.
lees verder
Swiss Sense blijft groeien
Swiss Sense breidt de komende maanden het winkelnetwerk in België, Nederland en Duitsland verder uit. Twee voormalige Leen Bakker-vestigingen worden door de beddenketen overgenomen.
lees verder
2024|25 Sterk jaar Jysk
Jysk blijft groeien en beleeft beste jaar ooit in Nederland met sterke groei in omzet en winstgevendheid.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden