Vloeren van afval door Studio Wae

Donderdag 02 juli 2020

Studio Wae verwerkt productieafval van Interface, Tarkett en Forbo tot designtapijttegels. Hiermee worden circulaire designvloerbekleding en wandtapijten gecreëerd.
Vloeren van afval door Studio Wae
Vloeren van afval door Studio Wae Vloeren van afval door Studio Wae

Het Utrechtse Studio Wae (Wae van waste) maakt bijzondere kleden, tapijttegels en wandpanelen. De bron voor deze producten is de productie- uitval van de drie grootste tapijttegelproducenten van Nederland: Interface, Tarkett en Forbo. De ontwerpen van de kleden zijn geïnspireerd door kunstenaar M.C.Escher. De klant kan van de vloerkleden de kleur, vorm en grootte bepalen. Dankzij een kliksysteem worden losse tegels in elkaar geklikt. Er is keuze uit meer dan 80 kleuren.

 

Leverancier Interface werkt op 100% duurzame energie en introduceert voortdurend innovaties op het vlak van duurzame en circulaire productie. Toch heeft dit bedrijf ook productie-uitval: tapijttegels met weeffoutjes, fouten in de kleur of in de backing. Door de samenwerking met Studio Wae verloopt de productie bij Interface nu volledig circulair. De samenwerking met Interface leidde tot het ontstaan van de iconische Boomerang-tegel (foto 1). Ook Studio Wae zelf werkt zo duurzaam mogelijk. Zo wordt alles lokaal (in Utrecht) geproduceerd. Het is de missie van het bedrijf om zoveel mogelijk Syrische statushouders in dienst te nemen.

 

Naast duurzaamheid vormt ook schoonheid een belangrijke pijler voor Studio Wae. Duurzaamheid moet volgens de studio ook esthetisch zijn, het moet de gebruiker prikkelen en inspireren. Studio Wae wil afval als het ware opwaarderen tot kunst.



Links

www.studiowae.nl
www.dessotarkett.nl
www.interface.com
www.forbo.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, project, kantoor, hospitality, horeca, gezondheidszorg, ziekenhuis, verzorging, vloer, vloerbedekking, bekleding, bekleden, stoffering, stofferen, stoffeerder, leggen, plaatsen, akoestisch, tapijt, tegel, vloeren, modulair, circulair, duurzaam, hergebruik, recycling, recycle, kringloop #studiowae, #interface, @InterfaceInc, #forbo, #forboflooring, #tarkett, #desso, #dessotarkett

Gerelateerd nieuws
Installatiewedstrijd Coretec
Coretec lanceert op 21 september de 'Installer of the Year'-wedstrijd op het vakevent Incoda in de Evenementenhal in Gorinchem.
lees verder
Aftrap Najaarsdagen Woonindustrie
De Woonindustrie is zondag gestart met de Najaarsvakdagen. Ondanks het warme weer trok de eerste dag, waar ook consumenten welkom waren, 30% meer bezoekers dan tijdens de vorige editie.
lees verder
NIeuwe strategie Jysk
Woonspecialist en winkelketen Jysk komt met nieuwe strategie: meer winkels én digitale investeringen.
lees verder
 
Nieuwe editie in Amsterdam
lees verder
Nieuw lid directie Coretec
Maxima Lengelé versterkt de directie van US Floors (Coretec) in de functie van chief commercial officer
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden